Home / Bilim ve Teknoloji / Bilgisayar / 14 Şubat virüsü

14 Şubat virüsü

14subat-virus14 Şubat Sevgililer Gününe şunun şurasında bir gün kaldı ve herkes bu süre içerisinde bunu fırsat bilen bazı insanların saldırısına maruz kalmakta. Kimisi hiç farkında değil saldırının kimisi için ise artık çok geç. Böyle özel günlerin yaklaşmasıyla birlikte bir takım fırsatçılar hazırladıkları virüsleri, insanların ilgisini çekecek tarzda hazırlayarak sanal aleme yollarlar. Posta kutumuza bir arkadaşımızdan gelen masum bir mesaj, aslında sistemimize zarar veren virüsler olabilir. Bu yüzden yaklaşmakta olan sevgililer günü dolayısıyla bu konuda, değişik başlık ve içerikle posta kutumuza gelen e-postaları emin olmadıkça açmayınız Bunun için özellikle tanımadığınız kişilerden gelen mesajları açmadan hemen siliniz. Zincir mesajları başkalarına göndererek bu zincirin devam etmesini engelleyin. Bu şekilde kendinizi ve çevrenizdekileri korumuş olursunuz. Bazen iyi niyetle gönderilen bir mesaj karşı tarafın sisteminde ciddi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden bu tür fırsatçılara imkan vermemek için dikkatli olmak şart.

Bir önceki yazımız olan YouTube videolarını indir başlıklı makalemizde Bedava, Convert ve Download hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Leave a Reply