Home / Kültür Sanat / Müzik / 90 Ülkeden 90 Sanatçı Van İçin Söyledi: Bizim Eller

90 Ülkeden 90 Sanatçı Van İçin Söyledi: Bizim Eller

Geçtiğimiz yıl birleşip Dünya Marşı’nı yazan Evrenin Ritmi projesi Van için de bir araya geldi.

Emir Cerman’ın kurucusu olduğu “Evrenin Ritmi” projesi içerisinde, Van depreminde zor durumda kalan insanlar için bir çalışma yapılmış. 90 ülkeden 90 farklı ses Van için ‘Bizim Eller‘ türküsünü söylemiş.

Evrenin Ritmi projesi; 90 ülkenin sesleri ve müzisyenlerinin bulundugu bir müzik topluluğu. Kurulma amacı, dünyada müzik eğitimine destek sağlamak ve kültürleri bir araya getirmek. Geçtiğimiz yıl birleşip Dünya Marşı yazmışlardı, bugün ise Van için bir araya geldiler. Sanatın birleştirici gücü bir kez daha gösteriyor ki, insanlar arasında hiç bir ayrım yoktur.

Bir önceki yazımız olan Yeniçarşım.com ile Evden Çıkmadan Çarşıya Çıkıyoruz! başlıklı makalemizde Aksesuar, Alışveriş ve Beyaz Eşya hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Leave a Reply