Home / Internet Dünyası / Açık Kaynak E-Ticaret Siteleri

Açık Kaynak E-Ticaret Siteleri

Küreselleşme kavramının giderek sürat kazandığı ve kapsamını her geçen gün genişlettiği Dünya’da, küresel piyasalarda kalıcı ve güçlü bir pozisyon elde edebilmek için bilgi-iletişim teknolojilerinde yaşanan ilerlemenin yakından takibi firmalar için bir gereklilik haline dönüşmektedir.

Bilgi-iletişim araçlarındaki gelişmelerin ticaretle entegre olmuş yüzü olarak karşımıza çıkan elektronik ticaret; firmaların doğru tüketiciye doğru araçlarla hızlı bir şekilde erişim sağlaması için en verimli yöntemdir. E-ticaret sayesinde, özellikle küresel pazarlarda faaliyet gösteren firmalar; daha kolay pazar çeşitlendirmesi yapabilmekte; daha etkin dağıtım kanalları ile operasyonel maliyetlerini düşürerek ve müşteri portföyünü genişleterek risk yapısını kontrol edilir konuma getirmektedir.

Gelecek dönemlerde; elektronik ticaret kullanım sıklığının küresel bazda arış trendini sürdürmesi, hane halklarının ve firmaların daha yüksek oranlarda e-ticaret işlemi gerçekleşmesini, online satış araçlarına erişimin firmalar rekabet edebilirliğindeki en güçlü araç konumuna gelmesi öngörülmekte.

Özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmeler fazla bir maliyete girmeden ücretsiz ve açık kaynaklı e-ticaret siteleri ile kendi sitelerini kurup daha çok kişiye ulaşarak kazançlarını arttırabilirler. Aşağıda sizler için en çok tercih edilen açık kaynak e-ticaret sitelerini sıraladım umarım yardımcı olur.

Açık Kaynak E-Ticaret Siteleri

Magento:

Magento, açık kaynaklı ve özgür bir e-ticaret web uygulamasıdır. İlk sürümü 31 Mart 2008 tarihinde duyurulan Magento, binlerce çözüm ortağı tarafından desteklenen ve Dünya çapında 150.000’den fazla işletme tarafından kullanılan bir açık kaynak kodlu e-ticaret platformudur. Magento alt yapısı sayesinde alışverişlerde PayPal veya kredi kartı ödemesi kabul etmektedir.

Açık Kaynak E-Ticaret Siteleri

OpenCart:

OpenCart anahtar teslim güçlü bir e-ticaret scriptidir. Opencart hızlı kurulum ve 6000′den fazla modül sayesinde, işletmeler düşük bir maliyet ile hazır tema ve modülleri  kendi e-mağazaları için kolaylıkla düzenleyebilir ve geliştirebilir. Modüller sayesinde OpenCart altyapısını, alışverişlerde ödeme alırken PayPal veya Sanal Pos ile sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Açık Kaynak E-Ticaret Siteleri

WooCommerce:

Woocommerce e-ticaret yapmak isteyenler için pratik ve kullanışlı bir çözümdür.Wordpress ile entegre çalışan Woocommerce kurulduktan sonra e-ticaret yapmaya olanak sağlıyor. Açık kaynaklı altyapılar için de güçlü bir entegrasyon desteği vermekte. Böylece  Woocommerce eklentisiyle e-ticaret yapan birçok üye iş yeri bulunmaktadır.

Açık Kaynak E-Ticaret Siteleri

PrestaShop:

Prestashop, 2007 yılında küçük ve orta ölçekli işletmelerin kullanabileceği bir e-ticaret yazılımı olarak piyasaya sürülmüştür. E-ticaret scriptleri arasında ücretsiz, kaliteli ve gelişmiş bir e-ticaret sitesi yapabileceğiniz bir yazılımdır. Dünya üzerinde 100 binden fazla kullanıcısı ve geliştiricisi bulunan Prestashop’u, oldukça çok fazla kişi tercih etmekte.

Bir önceki yazımız olan Google Haritalar'ın Sokak Görünümü Özelliğine Artık Türkiye'de Dahil başlıklı makalemizde Bucak, Cadde ve Fotoğraf hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın