Home / Yaşam / Seyir Defteri / Çocuk İstismarını Durdurun

Çocuk İstismarını Durdurun

Çocuk istismarını durdurmak gibi önemli bir konuda, Doctus‘un başlattığı projede benim de bulunmamı sağlayan Volkan Alabaz‘a teşekkürümü ileterek yazıma devam etmek istiyorum. Dünyayı güzellik kurtaracak adlı yazıyla başlayan mim’in kuralları şöyle:
Çocukluğunuzdan hatırladığınız ilk şarkı ve şu anda dinlediğinizde hissettirdikleri.
Banner
“Çocuk istismarını durdurun” sloganının yazıda geçmesi.

Benim çocukken dinlediğim ama uzun zamandır hiç dinlemediğim, dinlediğimde neler hissedeceğimi bilmediğim bir şarkıyı hatırladım bir anda bu konu hakkında düşünürken. İlkokul sıralarında tüm sınıf hep bir ağızdan bağıra bağıra söylediğimiz bir şarkıydı bu: “Bir dünya bırakın.” Bu şarkı, bizden sonraki nesillere nasıl bir dünya bırakmamız gerektiğinı anlatıyordu. Ama nasıl bir dünya bırakmamızdan çok nasıl bir nesil bıraktığımız daha önemli bence. Bu konuda çocuklarımıza gelecekte nasıl bireyler olacaklarını onları koruyarak, severek, anlayarak şimdiden başlamalıyız. Şimdinin çocuklarını, geleceğin başarılı gençleri yapmak için onları istismar etmeden yetiştirmeliyiz. Bunun için gereken önlemler neyse, gereksiz konuları bir tarafa atıp bu konuda çok acil planlamalar yapılmalı. Buradan herkese “Çocuk istismarını durdurun” dedikten sonra bu mimi bir süredir yeni yazılarını göremediğim Sesebian‘a gönderiyorum.

Bir önceki yazımız olan 3 Hürel Şarkıları - Sonsuza Kadar başlıklı makalemizde 3 Hürel, 3 Hürel Şarkıları ve Albüm hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın