Home / Kültür Sanat / Sinema - TV / Değeri Bilinmemiş Başyapıtlar

Değeri Bilinmemiş Başyapıtlar

Ntvmsnbc.com bundan böyle her hafta “değeri bilinmemiş başyapıtlar” başlığı altında fazla gişe yapmamış, her festivalden ödül almamış, herkes tarafından bilinmeyen, beğenilmeyen  ama yine de fanatik derecesinde az sayıda da olsa hayranı olan filmleri masaya yatırıyor. Bu haftanın filmi, M. Night Shyamalan ‘ın yönetmenliğini yaptığı 2000 yılı yapımı Ölümsüz  (Unbreakable).

Bu filmi yaklaşık 7-8 sene önce sadece bir kez izlemiştim. Birkaç sahnesi dışında filmle ilgili hiç bir şey hatırlamıyorum. Tek hatırladığım filmi izlerken beni müthiş derecede sıktığıydı. Yönetmenin, 6. His (The Sixth Sense) ve İşaretler (Signs) gibi harika filmlerinden hemen sonra büyük bir beklentiyle izlediğimden olsa gerek,  filmi açıkçası fazla beğenmemiştim. Üstelik başrolde Bruce Willis ve Samuel L. Jackson gibi oyuncular olmasına rağmen. IMDB‘de 7,3 gibi iyi bir puana sahip olan filmi en kısa sürede yeniden izlemeyi istiyorum. İzledikten sonra gerçekten değerini bilip bilmediğimi daha iyi anlayacağım.

Bundan sonra sürekli takip edeceğim bir köşe olacağa benziyor. Sıradaki filmleri merakla bekliyorum.

Filmle ilgili yazılmış yazıyı ve filmin açılış videosunu izlemek için: http://www.ntvmsnbc.com/id/25158090/

Bir önceki yazımız olan Cyber Monday Nedir? başlıklı makalemizde Alışveriş, Amerika ve Elektronik hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın