Home / Internet Dünyası / Doodle 4 Google: Türkiye’nin Harikaları

Doodle 4 Google: Türkiye’nin Harikaları

Google’ın artık geleneksel hale gelen yarışması Doodle 4 Google 1 Mart itibariyle başladı. Dünya tarihine mal olmuş kişilerin doğum günlerini, ülkelerin festival ve bayramlarını kutlamak amacıyla Google’ın ana sayfasında Doodle adı verilen özel logoları kullanılıyor. Her sene sadece çocukların katıldığı bir yarışmayla da çocukları ödüllendiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteğiyle düzenlenen Google’ın Doodle 4 Google yarışmasının bu yılki teması ise “Türkiye’nin Harikaları.”

Doodle 4 Google: Türkiye'nin Harikaları

Birinci seçilen Doodle tasarımı, Google Türkiye ana sayfasında bir gün boyunca Google logosu olarak yayınlanacak ve milyonlarca kişi tarafından görüntülenecektir. Öğrenciler için 10.000 TL tutarında burs, okulları için 15.000 TL değerinde aynî teknoloji yardımı ve ilk 10 finalist öğrenci ve öğretmenlerine Nexus 7 tablet ödülü verilecektir.

Google’ın böyle bir yarışmayı düzenleyerek, ülkemizdeki güzellikleri vurgulamak istemesi de güzel bir lokalizasyon örneği. Bu yüzden bir kez daha tebrik etmek gerek.

Yarışma hakkında, ödüller, kimlerin katılabileceği, takvimi gibi bütün detayları buradan alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan head & shoulders Freestyle Akademi ile Güven Kendine, Geç Öne! başlıklı makalemizde Acun Ilıcalı, Billy ve Jeremy ve Freestyle Akademi hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

2 comments

  1. Google Dünya’da internet devi ne yapsa olay oluyor.

  2. web tasarımı

    rakibi yok bunların

Leave a Reply