Home / Kültür Sanat / Edebiyat / Galip Tekin ve “Acayip Hikayeler”

Galip Tekin ve “Acayip Hikayeler”

Yaptığı bilim kurgu, fantastik tarzdaki eserleriyle bir zamanlar bende büyük etkisi olan usta çizer Galip Tekin‘in yüzlerce yazıp çizdiği hikayelerden derlenmiş yeni bir dizi başlıyor. Dizi Star TV‘de cuma geceleri  “Acayip Hikayeler” adında yayamlanacak olup her hafta bir hikaye anlatılacak.

Öldürme Üzerine” adlı ilk bölümde Haluk Bilginer ve Şevval Sam oynuyor. Dizinin hikaye anlatımı Hayko Cepkin tarafından yapılıyor.

Az önce ilk bölümünü izlediğim dizi gerçekten adı gibi acayip bir hikayeydi. Haluk Bilginer‘in usta oyunculuğu, arka plan müzikleri, Hayko Cepkin‘in anlatışı, hikayedeki gerilim oldukça iyiydi. Dizi bana uzun zaman önce severek izlediğim yine bir TV dizisi olan Alacakaranlık Kuşağı‘nı hatırlattı. Diğer acayip hikayeleri de merakla bekler oldum şimdiden.

Acayip Hikayeler – 1. bölüm: Öldürme Üzerine – İzle


Hikayenin orijinal çizimi…

Acayip Hikayeler – 2. bölüm: Fazilet – İzle

“Fazilet” Orijinal hikaye: http://goo.gl/i9RNb

Acayip Hikayeler – 3. Bölüm: Benim Güzel Sevgilim – İzle

“Benim Güzel Sevgilim” Orijinal hikaye: http://goo.gl/okOg4

Acayip Hikayeler – 4. Bölüm: Karabüyü Kadriye – İzle

“Karabüyü Kadriye” Orijinal hikaye: http://goo.gl/rTPD4

Dizinin resmi web sitesi: http://www.acayiphikayeler.com/

Bir önceki yazımız olan Kâğıttan Yazıyı Silen Lazer Silici başlıklı makalemizde Çevreci, Geri Dönüşüm ve Kağıt hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

One comment

  1. Web Tasarımı

    serkan ertürk katılıyorum çok haklı

Leave a Reply