Home / Internet Dünyası / Google Word ve Google Excel

Google Word ve Google Excel

Google yaptığı bir çok uygulamadan sonra şimdi de word ve excel benzeri bir işe el atmış. Aslında bu uygulama uzun bir zamandır vardı ama İngilizceydi ama artık Türkçe olarak ta kullanılabiliyor. Bu uygulamayı kullanabilmek için Google’da hesabınız olması lazım. Zaten şu sıralar Google girdiğinizde hemen altta Belgeler ve E-Tablolar şeklinde bu yeni uygulamanın haberini veriyor. Belgeler kısmında, yeni yazı yazabilir ve tıpkı word deki gibi düzenleyebilir ve sonra word yada pdf dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca word, openoffice, html gibi belgeleri açıp düzenleme yapabilirsiniz. E-Tablolar kısmında ise yine excel gibi her türlü matematiksel işlemlerin yanında mantıksal fonksiyonları da kullanabiliyorsunuz. Yada bir excel dosyasını açıp dosya üzerinde işlem yapabiliyorsunuz ve yine excel şeklinde kaydedebiliyorsunuz. Uygulamanın bir diğer özelliği ise dosyaları saklayabilmesi. Tabi sakladığınız dosyaların ne şekilde depolandığı önemli. Çünkü zarar görmesi yada başka kişilerin eline geçmesi gibi tehlikeler olabilir. Bu yüzden önemli dosyaların saklanması risk teşkil edebilir.

URL: http://www.google.com/google-d-s/hpp/hpp_tr.html

Bir önceki yazımız olan Başlangıç sayfasını değiştirmek başlıklı makalemizde Başlangıç Sayfası, Giriş ve Internet Explorer hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın