Home / Internet Dünyası / Haberler.com’daki ilginç hata

Haberler.com’daki ilginç hata

Geçtiğimiz gün yaşamını yitiren Gazanfer Özcan ile ilgili olarak, Haberler.com‘da Gazanfer Özcan’ın cenaze fotoğraflarının yer aldığı bir galeri hazırlanmış. Galeride Gazanfer Özcan’ın cenazesine katılanlar ve onların düşünceleri fotoğrafların altında ayrıca belirtilmiş. Galerideki ilk dört fotoğrafa baktığınızda hiç bir gariplik yok. Fakat altındaki yazılar 20 Nisan 2008’de kaybettiğimiz milli güreşçimiz Gazanfer Bilge‘nin cenazesine ait haberin ayrıntıları. Dün akşam Gazanfer Özcan ile ilgili haberleri araştırırken cenaze fotoğraflarının yer aldığı Haberler.com galerisindeki fotoğraflara bakmaya başladım. Bir yandan fotoğraflara bakıp bir yandan da alttaki yazıları okuyordum. Fotoğraflar doğru olmasına rağmen alttaki yazılar yanlıştı. Bugün itibariyle yazıların halen düzeltilmediğini gördüm.

gazanfer-ozcan-cenaze-haberi-1

Haberler.com un  birçok haber ajansından güncel olarak aldığı haberleri hızla yayımlayan bir site. Fakat bunu yaparken site de bir çok hata yapılmakta. Daha önce de bazı yazım hatalarına rastlamıştım. Ama bu gördüğüm hata gerçekten ilginçti. Üstelik fotoğrafın altındaki yazılar milli güreşçi Gazanfer Bilge’nin cenaze haberine ait. Nasıl olmuş tam olarak bilemiyorum ama bana sanki eski galerinin üzerine yeni galeri eklenmiş te yazılar düzeltilmemiş gibi geldi.

Bir önceki yazımız olan Partilerin illere göre aday listesi başlıklı makalemizde 29 Mart, Aday ve Aday Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Leave a Reply