Home / Kültür Sanat / Edebiyat / Neden Bazı Filmler Daha İyi?

Neden Bazı Filmler Daha İyi?

neden-bazi-filmler-daha-iyiBazı filmler vardır hiç aklımızdan çıkmaz. Tekrar tekrar izlemek isteriz. Hatta bazen filmdeki  kahramanların  diyaloglarını bile ezberleriz. Nerede ne söylediğini biliriz. Nedir peki filmleri bu kadar iyi yapan? Sırrı nedir? Sinema yazarı Burak Göral işte o unutamadığımız filmlere farklı pencerelerden bir daha bakıyor. İzlediğimiz ve gör(e)mediğimiz yerlerle ilgili yeni sayfalar açıyor. Ve bize neden bazı filmlerin daha iyi olduğunun sırrını açıklıyor. Kitabında Burak Göral;  Scarface, Aliens, Kuzuların Sessizliği, Rezervuar Köpekleri, Batman Dönüyor, Çılgın Romantik, Leon, Speed, Esaretin Bedeli, Olağan Şüpheliler, Görevimiz Tehlike, Çığlık, Günbatımından Şafağa, Koş Lola Koş, Snatch, Gladyatör gibi filmleri hangi anlatım modellerine dayanılarak yapılıp, neden iyi filmler olduklarını bizlerle paylaşıyor.

Kitapta geçen filmleri daha önce izlemiş olabilirsiniz ama kitabı okuduktan sonra yeniden izlemek isteyeceksiniz. Ve bu filmlerin neden iyi filmler olduğunu keşfedeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 7 görünümlü XP başlıklı makalemizde Desktop Theme, Patcher ve Program hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Leave a Reply