Home / Moda & Alışveriş / Sevimli Robot: MiP

Sevimli Robot: MiP

Bu Segway’ e benzeyen şirin mi şirin küçük robotun adı MiP. Bu sevimli oyuncak da tıpkı bir Segway gibi; jiroskop, ivmeölçer bulunuyor. Bunlar sayesinde içindeki motorlarla ağırlık merkezini ayarlayıp dengede kalabiliyor. San Diego’daki California Üniversitesi’nin robotik laboratuvarıyla işbirliği içinde üretilmiş ilk WowWee oyuncağı. Hareketle ya da uygulamalarla yönetilen oyuncak; keskin dönüşler yapabiliyor, kendi vücut ağırlığını taşıyabiliyor ve en güzeli dans edebiliyor. 50 farklı hareketi aklında tutup sırasıyla yerine getirebilen bu oyuncağın boyu sadece 19 cm. Oyuncağın adı, Mobile Inverted Pendulum yani hareketli ters çevrilmiş sarkaç sözcüklerinin kısaltması.

Bir önceki yazımız olan Öğrencilere karne hediyesi: Laptop başlıklı makalemizde Alışveriş, Bilgisayar ve Dizüstü hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Leave a Reply