Home / Yaşam / Siz vazgeçerseniz onlar da vazgeçer

Siz vazgeçerseniz onlar da vazgeçer


Küresel ısınma konusunda hiç kuşkusuz en büyük suç biz insanlarda. Doğa sanki sadece bizlerinmiş gibi onu kirletmeye ve yok etmeye devam ediyoruz. Oysaki bu yeryüzünde yaşayan yalnız bizler değiliz. Bencil davranarak dünyamızı yaşanmaz hale getirirken bundan doğanın diğer canlıları da olumsuz bir şekilde etkileniyor. Üstelik bu konuda doğadaki diğer canlılar bizden daha acizler. Küresel ısınmaya yol açan biz insanlarsak bunu önleyecek olan da yine bizleriz.


İşte tam bu konuda küresel ısınmaya dikkat çekmek için Portekiz’in Doğayı Koruma Derneği Quercus, bir kampanya düzenledi. Kampanyanın reklam filmi küresel ısınma karşısında hayvanların acizliğini ortaya koyuyor. Film, “siz vazgeçerseniz onlar da vazgeçer” sloganıyla, dünyada yalnız olmadığımızı bize hatırlatıyor…

Bir önceki yazımız olan Dali İstanbul'da başlıklı makalemizde Belleğin Azmi, Eriyen Saatler ve Gala hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Leave a Reply