Home / Yaşam / Seyir Defteri / Tarayıcı anketi sonucu

Tarayıcı anketi sonucu

browser_chartSitemde iki ay önce bir anket başlatmıştım. Bu sitemde yaptığım ilk anketti. Bundan sonra da zaman zaman gündemle alakalı, ya da diğer farklı konularda anketler yapmayı düşünüyorum. Hem sitemi ziyaret edenleri az da olsa tanımak hem de anketin konusuna göre bir fikir edinmek amacım. Sitemin ikinci anketini dün ekledim. 29 Mart Genel Seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye başkanının kim olacağını sordum. Sitemi Türkiye’nin her yerinden ziyaret edildiğini bilmeme rağmen böyle yerel bir anket yapmayı istemezdim ama şuan hemen heryerde bu konu daha çok merak ediliyor. Bakalım 29 Mart sonunda anketin sonucu neyi gösterecek? Kılıçdaroğlu ile Topbaş arasındaki çekişmeyi kim kazanacak?

İlk anketin adı “Hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?”. Anketi bu iki ay içinde 195 kişi oyladı. Oy dağılımı şöyle.

browser-anket-sonuc

Anketin sonucuna baktığımızda Internet Explorer önde tamamlamış durumda. Ankete katılanların yarısı Internet Explorer’ ı tercih etmiş durumda. Kalan yarısının büyük bir çoğunluğu Firefox’u tercih ederken kalan %20’lik kısmı Chrome ve Opera tercih edilmiş.

Internet Explorer ve Firefox’un web tarayıcısı alanındaki savaşı iyice kızışmaya başladı. Sonuçların bu kadar birbiren yakın çıkması ortamı daha da çok ısıtacağa benziyor. Bakalım bundan biz kullanıcılar nasıl faydalanacağız bunu zamanla göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Seyrusefer.com'un 2. yılı kutlu olsun başlıklı makalemizde 2.yıl, Doğum günü ve Seyrusefer hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın