Home / Bilim ve Teknoloji / Bilgisayar / Tüm programlarınızı yanınızda taşıyın

Tüm programlarınızı yanınızda taşıyın

portableapps_usbDüşünün ki, elinizin altında her türlü işin altından kalkabilen bir program seti olacak. Bunları sürekli yanınızda gezdirdiğiniz bir USB belleğe atacaksınız ve tüm işinizi bunun üzerinden yürüteceksiniz. Üstelik bu programları kullanarak belirledinğiniz seçenekler ve hazırladığınız dosyalar sizinle birlikte her yere gelecek. Mümkün mü? Gayet de mümküm. Nasıl olacağını merak ediyorsanız, doğruca bu adrese gidip size uygun olan uygulama setini çekin. Bu set, Internet tarayıcısından ofis yazılımlarına kadar el altında bulundurmak istediğiniz ne varsa hepsini bir araya topluyor. Üstelik içindeki uygulamalara kolay erişim için kendine özgü bir arabirim de barındırıyor. Size de sadece, çalışmak istediğiniz bilgisayara uygulama setini yüklediğinizi USB belleğe yerleştirmek kalıyor.

platform

Set içindeki programların listesi şöyle:
Mozilla Firefox, Portable Edition (web browser)
Mozilla Thunderbird, Portable Edition (email)
Mozilla Sunbird, Portable Edition (calendar/tasks)
ClamWin Portable (antivirus)
Pidgin Portable (instant messaging)
Sumatra PDF Portable (PDF reader
KeePass Password Safe Portable (password manager)
Sudoku Portable (game)
Mines-Perfect Portable (game)
CoolPlayer+ Portable (audio player)
OpenOffice.org Portable* (office suite)

– Writer (word processor)
– Calc (spreadsheet)
– Impress (presentations)
– Base (database utility)
– Draw (drawing)

Program hakkında bilgi için: http://portableapps.com/suite
Programı indirmek için: http://portableapps.com/download

Ayrıca bu tür programları merak edenler varsa şu siteye de bakabilir. Daha küçük bir boyut ile yine ihtiyaca yönelik bir set hazırlamışlar.

Bir önceki yazımız olan Teoman ve Şebnem Ferah Düet - Etek Sarı başlıklı makalemizde Düet, Klip ve Koca Kafalar hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın