Home / Internet Dünyası / Uzun site adreslerini kısaltın

Uzun site adreslerini kısaltın

Bir yazı yazıyorsunuz ve yazınızda bir site adresi vermek durumunda kalıyorsunuz ama gelin görün ki site adresi maşallah o kadar uzun ki bunu yazdığınız yazıya koymanız mümkün değil. Bu durumda ne yapmanız gerekiyor? işte cevabı bu sitede. Siteye girdikten sonra uzun site adreslerini oradaki kutuya yazarak “Make TinyURL!” butonuna basmak yetiyor. Site size o uzun adresi bir çırpıda kısaltıyor ve yeni bir adres veriyor. Merak etmeyin bu yeni adresin diğerinden hiç farkı yok. Siteyi aynı zamanda bir yönlendirme servisi olarak ta kullanabilirsiniz böylece ücretsiz serverlardan alınan uzun domainler yerine buradaki kısa adresi kullanabilirsiniz.

TinyURL

Örnek kısa bağlantı: http://tinyurl.com/syrsfr

 

Bir önceki yazımız olan En sağlam USB bellekler başlıklı makalemizde Bellek, Dayanıklı ve Sağlam hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın