Home / Bilim ve Teknoloji / Bilgisayar / Windows Media Player için albüm kapak resmi yapın

Windows Media Player için albüm kapak resmi yapın

Windows’un popüler ortam oynatıcısı Media Player da müzik dinlerken dinlediğiniz albümün kapak resmini Media Player’da görmek ister misiniz? Bunun için yapmanız gereken şey çok basit. Şarkıların içinde bulunduğu klasöre, Media Player’da gözükmesini istediğiniz bir resmi kopyalayın. Resimin adını “folder” olarak değiştirin. Aynı yada başka bir resimi yine şarkıların bulunduğu klasöre kopyalayın bu kez adını “albumartsmall” olarak değiştirin. İlk resim Media Player’da albüm kapak resimi olarak gözükürken ikinci resim Medai Player’ın sol alt köşesinde simge olarak gözükecek. Ayrıca ilk resim şarkıların bulunduğu klasörü ön izleme imkanı sunacak. Şimdi Media Player’ı açıyoruz. Oynatıcının ortasına faremizle sağ tıklıyoruz. Albüm kapak resmini seçiyoruz. Albüm kapak resmini yaptığınız albümü tıklayıp seçimi oynat dediğimizde yaptığımız kapak resmi oynatıcının ortasında gözükecektir. İşte hepsi bu kadar. (:

Bir önceki yazımız olan Windows 7 görünümlü XP başlıklı makalemizde Desktop Theme, Patcher ve Program hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Leave a Reply