Home / Bilim ve Teknoloji / Bilgisayar / Yeni nesil Paint

Yeni nesil Paint

Windows’un resim düzenleme programı (!) olan Paint‘i bilmeyen yoktur sanırım. Sınırlı özelliklerine rağmen eminim sizin de benim olduğu gibi arasıra işiniz düşüyordur. Ben şahsen “print screen” tuşu ile kaydettiğim ekran görüntüsünü bir dünya yüklü olan resim programları yerine paint’i kullanıyorum. Şimdi tanıtacağım program, Microsoft’un destek verdiği, paint’e alternatif olacak bir program; paint.net.

Yeni nesil paint

Programın bir çok özelliği sayesinde, paint’in tüm eksikleri giderilmiş. En başta istediğiniz kadar yaptığınız hataları geri alabiliyorsunuz. Sonra resimleri düzenleyebiliyor ve çeşitli efektlerle süsleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra bir çok ücretli programda bulunan Layer (katman) özelliği de Paint.net te mevcut.  Üstelik bütün bunları yapmak için programa herhangi bir ücret ödemenizede gerek kalmıyor. Bu kadar özelliğe sahip böyle bir programın  1,5 mb boyutunda olduğunu söylersem eminim çok şaşıracaksınız. Paint.net’i çalıştırabilmek için bilgisayarınızda .net Framework‘un yüklü olması gerekiyor. Programı ve gerekli uygulamayı programın sitesinden yükleyebilirsiniz.

http://www.getpaint.net/

Bir önceki yazımız olan "Bilmiyorum" dedi kazandı başlıklı makalemizde Aborjin, Ahmet Çakar ve FoxTv hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın