Home / Yaşam / YouTube’a rakip geliyor. Ortam şenleniyor.

YouTube’a rakip geliyor. Ortam şenleniyor.

Murdoch, sahibi olduğu News Corporation ile General Electric ve Vivendi ortaklığı NBC Universal şirketleri, internet üzerinden video görüntülerinin yayınlanacağı YouTube benzeri bir web sitesi kurmaya hazırlanıyor. 

NBC Universal ile News Corp arasındaki işbirliği, YouTube’u tahtından indirmek için medya sektöründe şimdiye kadar yapılan en büyük hamle olarak gösteriliyor. Bu yaz faaliyete geçmesi beklenen web sitesi için AOL, MSN, MySpace ve Yahoo ile de video görüntülerinin dağıtımı için işbirliği anlaşması imzalandığı belirtildi. İnternet üzerinden ücretsiz olarak sinema filmlerinin yanı sıra TV film ve programlarının da yayınlanacağı internet sitesi reklamlar sayesinde gelir elde edecek. News Corp ve NBC Universal şirketleri internet sitesinde de yüzde 50 ile eşit hisse sahibi olacağı açıklanırken, kurulacak yeni şirketin yönetiminde News Corp Başkanı Peter Chernin ile NBC Universal’ın yeni Başkanı Jeff Zucker yer alacak.

Bir önceki yazımız olan RTÜK’ten filtre programı başlıklı makalemizde Çocuk, Engel ve Filtre hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın