Kategoriler
Bilim Yaşam

Eğlenceli Bilim Dergisi

Çok ihmal ettim şu blogu biliyorum. Sıcaklardan mıdır, tembellikten midir nedir bilemedim. Telefonum bloga yazacağım yazı ve konu başlıklarıyla dolmuş durumda fakat heyhat yazmak ne mümkün. Bugün fırsatını bulmuşken telefonumdaki notlardan ilki (bazıları artık önemini yitirdiğinden sildim) eğlenceli bilim dergisine geçelim.

Kendimi bildim bileli bilime meraklıyımdır. Çocukluğumdan beri bilim dergileri ve kitapları alır okurum. Bu tür bir merakın da ancak çocukken başlayabileceğini düşünüyorum. Çünkü daha sonra merak edip okumak, anlamak zor gelebiliyor. Bu yüzden çocuklara bilimi sevdiren her türlü girişimi ilgiyle ve severek takip etmişimdir. Özellikle okullarca yapılan çeşitli bilim gezileri, bilim kulüpleri ve yarışmalar gelecekte bilimi seven ve anlayan çok daha fazla kişinin yetişmesine katkıda bulunuyor.

Bu konuda katkıda bulunan eğitim kurumlarından biri de Atılım Üniversitesi. Atılım Üniversitesince on yaşın üzerindeki merak eden herkes için “Eğlenceli Bilim Dergisi” adında ücretsiz olarak e-dergi hazırlanıyor. Derginin amacı; düşünme, algılama, mantık yürütme, karar verme ve problem çözme yetenekleri gelişmiş, çevreye ve değişen koşullara uyum gösterebilen, sanata, araştırma – geliştirmeye bilim ve teknoloji üretimine yakın ve beceri düzeyi yüksek insan gücünün yetişitirilmesine katkıda bulunmak.

Şuan beşinci sayısında olan derginin eski sayılarına ulaşmak, üniversitenin eğlenceli bilim merkezi çalışmalarını görmek ve bilgi almak için: http://www.eglencelibilim.atilim.edu.tr

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir