Kategoriler
Eğlence Internet Dünyası

Klavye Hızınızı Test Edin

Ne kadar hızlı yazabiliyorsunuz hiç merak ettiniz mi? Ben merak etmedim çünkü hızlı yazdığımı zaten biliyorum. 🙂 Ticaret Lisesi okuduğum dönemde daktilo dersi alarak F klavyeyi öğrenmiş ve on parmak yazı yazar duruma gelmiştim. Şimdi bu beceri ile klavyeye hiç bakmadan on parmak yazı yazabilmekteyim.

Klavye Hızınızı Test Edin

Aşağıda gördüğünüz bölümde; 2015 Türkiye ve Dünya İnternet Klavye Şampiyonaları için egzersiz ve çalışma testleri bulunmaktadır. Test metinlerini yazarak hem klâvye hızınızı arttırabilir, hem de Türkiye ve Dünya Şampiyonalarına hazırlık yapabilirsiniz. Amacınız Dünya Şampiyonalarına katılmaksa eğer, seviyenizin 1 dakikada en az 200 vuruşu (karakter) maksimum % 1 hata oranı ile yazıyor olmanız gerekmektedir.

Klavye hızınızı test edin.

Sonuç ve Değerlendirme:

Test süresi bittikten sonra yazmayı bırakınız. Testinizin sonucu anında ekranınıza gelecektir. Yaptığınız her hata başına 50 vuruş (karakter), toplam vuruşunuzdan düşülerek net vuruşunuz hesaplanacaktır.

2015 yılı Türkiye ve Dünya İnternet Klâvye Şampiyonalarına katılım için vuruş ve hata barajları:

2015_klavye_baraji
F klavye ve yarışmalar hakkında bilgi almak ve kendinizi F klavye konusunda geliştirmek için kaynak arıyorsanız http://www.interstenoturk.org/ sitesini ziyaret etmenizi öneririm.

Benim klavye hızımı merak edenler için yapmış olduğum 1 dakikalık hız testi sonrası işte sonuç:

1 .Denemem:


Klavye Hızınızı Test Edin

2. Denemem:

klavye_hizi


Hiç fena değilim ha ne dersiniz? 🙂

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir