Kategoriler
Internet Dünyası Yaşam

Öğrenciler YouTube’un açılmasını istediler

Kendilerine “Liberal Ofis Grubu” adını veren İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi 4 kişi, Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçe vererek YouTube’a erişimin engellenmesine neden olan mahkeme kararının kaldırılmasını istedi.

İSTANBUL Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencileri Alper Akın, Kürşat Çetingöz, Murat Can ve Ali Yavuz, dün, Şişli Adliyesi önünde yaptıkları basın açıklamasında YouTube’a verilen kapatma kararı ile Atatürk’e hakaret eden Yunan fanatiklerin değil, milyonlarca Türk’ün cezalandırıldığını söyledi. Öğrenciler verdikleri dilekçede şöyle dediler:


AB ADAYINA YAKIŞMAZ

“Anayasamızın 38. maddesine göre cezalar şahsidir. YouTube sitesinin kapatılmasıyla milyonlarca kullanıcı haksız yere cezalandırılmıştır. İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararıyla Atatürk’e hakaret eden fanatik Yunan gençler değil, YouTube sitesinden yararlanan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları cezalandırılmıştır. Avrupa Birliği’ni hedefleyen ülkemizde iletişim özgürlüğünün bu şekilde kısıtlanması kabul edilemez. Bu nedenle kararın iptalini talep ediyoruz.”

Haber: Hürriyet.com.tr

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir