Kategoriler
Internet Dünyası

Resimlerinizi çevrimiçi düzenleyin

Çektiğiniz fotoğrafları kesmek, çeşitli efektlerle yeniden düzenlemek için program yükleyerek bilgisayarınızı boşuna doldurmayın. Çünkü bunu yapan güzel bir site var. İster bilgisayarınızdan yükleyin ister Internette mevcut bir resim olsun her türlü resmi hiç zorlanmadan çabucak düzenleyebileceksiniz. Fotoğrafları düzenlerken o kadar çok çeşitli araç var ki hepsini şimdi tanıtmam mümkün değil. Çoğunu artık sizler deneyerek keşfedeceksiniz. Ben belli başlı önemli olanları söylemek istiyorum sadece. Bunların başında fotoğrafları ‘resize’ ile yeniden boyutlandırabilirsiniz. ‘Text’ ile farklı efektlerle resimlere yazı yazabilirsiniz. ‘Rotate’ ile resimleri döndürebilirsiniz. ‘Crop’ ile resimlerin istediğiniz yerini kesip çıkarabilirsiniz. ‘Flip’ ile resimlerin ayna görüntüsünü alabilirsiniz. ‘Blur’ ile bulanıklaştırıp ‘Sharp’ ile keskinleştirebilirsiniz. ‘Colors’ , ‘Effects’ ve ‘Distortion’ ile de resimlerinizin renk ve şekilleriyle oynayarak farklı biçimlere sokabilirsiniz. Son olarak ‘save’ ile fotoğraflarınızı istediğiniz formatta bilgisayarınıza kaydedebilir yada e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Ücretli bir program olan photoshop taki efektlerin ve düzenleme araçlarının bir çoğu bu sitede mevcut. Buna benzer bir siteyi daha önce yine tanıtmıştım. Bu tarz siteler yapılmaya devam ettikçe sanırım bazı programlara artık hiç gerek kalmayacak.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir