Kategoriler
Müzik

Teoman – Eski Bir Rüya

Teoman‘ın geçtiğimiz ay piyasaya çıkan son stüdyo albümü Eski Bir Rüya Uğruna son zamanlarda beğendiğim en iyi albümlerden biri. Aşk ve Gurur albümünden sonra müziğe ara veren Teoman, hayranlarının dört yıldır büyük merakla beklediği on şarkılık yeni bir albüm çıkardı. Albüm, geçtiğimiz ay Avrupa Müzik etiketiyle müzik marketlerde ve dijital ortamlarda yerini aldı.

Teoman’ın ilk albümünden beri birlikte çalıştığı Alper Erinç, bu albümde de aranjör ve prodüktör olarak yer alıyor. Albümün ilk çıkış şarkısı söz ve müziği Teoman’a ait olan ‘Serseri’ adlı şarkıya yer verilmiş. Şarkının sözleri Teoman’ın özel hayatından izler taşıyor gibi.

Albümdeki şarkıların çoğunda Teoman’ın imzası bulunuyor. Albümün sürprizi ise Nejat İşler’in Yazdığı ‘Kum Saati’ adlı şarkı olmuş. Benim favori şarkım kaç kez dinlemişimdir bilmiyorum: “N’apim Tabiatım Böyle“.  🙂

Teoman – Eski Bir Rüya 

1.Sardunyalar Arasında
2.Hem Hayattan, Hem Ölümden…
3.Serseri
4.N’apim Tabiatım Böyle
5.Limanında
6.Yıldızları Yakalamak
7.Çölde Çiçek
8.Seninim Son Kez (Feat. İrem Candar)
9.Kadının Gidişi
10.Kum Saati

teoman_eski_bir_ruya_ugruna_arka_kapak

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir