Kategoriler
Yaşam

YouTube Kapatıldı

Atatürk’e hakaret niteliği taşıyan bir videonun YouTube’da yayınlanmasından sonra biliyorsunuz bu olay büyük yankı uyandırmıştı. Nitekim bu durum mahkemeye kadar intikal etmiş durumdaydı. Davanın sonucu olarak da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Nurten Altınok tarafından siteye erişimin engellenmesi talep edilmiş. Bunun üzerine Türk Telekom, kendilerine resmi bilgi ulaştığı takdirde gereğini yapacaklarını açıkladılar. YouTube ise bu olanların üzerine, videonun yayından kaldırıldığını, site olarak böyle görüntüleri yayınlamayı istemediklerini belirtmiş. Konuyla ilgili Yılmaz Özdil’in köşe yazısı.

Siteye girildiğinde açılan sayfa:

www.youtube.com sitesine erişim İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2007/384 sayı ve 06.03.2007 tarihli kararı gereği engellenmiştir.

Ayrıca şunu belirtmeliyim bu olaydan sonra google video da Atatürk ile ilgili tüm videolarını kaldırmış bulunmaktadır. Ama insan şunuda düşünmeden edemiyor. Kapatmak çözüm mü?

YouTube’a girmek isteyenler bu yazıyı okusun.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir