Home / Yaşam / İnsan / Yine Bolt yine bir rekor!

Yine Bolt yine bir rekor!

En son geçen sene yazmıştım Usain Bolt’un yeni dünya rekorunu “Kırılmaz deniyordu, kırdı” diye. Gerçi arada yazmadığım Pekin Olimpiyatlarında kırdığı bir rekoru daha vardı. Ve şimdi yine Usain Bolt ve yine bir dünya rekoru. Durdurmanın mümkün olmadığı adam Jamaika’lı sprinter Bolt, 100 metreyi 9.58 saniyede koşarak yeni bir dünya rekoruna imza attı.

100 metre yeni dünya rekoru

İşte Bolt’un sırrı. 1,95 m boyunda ve 94 kg ağırlığındaki sporcu 100 m’yi 35 adımla bitirebiliyor. Yani bir adımıyla 2,8 m gibi bir mesafeyi katedebiliyor. Yine basit bir hesapla Bolt’un 10 m’yi 0,958 saniye gibi bir sürede koşabildiğini bulabiliriz. Ağzınız açık kaldıysa kapatabilirsiniz artık. Söyleyecek tek şey var “Bu adamı durdurabilene aşkolsun.” (:

Bir önceki yazımız olan Dünyanın en güzel fotoğrafı yarışması başlıklı makalemizde Cesaret, Dergi ve Doğa hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Leave a Reply