Kategoriler
Müzik

3 Hürel Şarkıları – Sonsuza Kadar

Bir süredir siteye yeni yazılar ekleyemiyorum. Özellikle kitap ve müzik kategorilerinde yazı yazmaz oldum ne zamandır. Biraz işlerin yoğunlu birazda benim üşengeçliğim diyelim bunun nedenine. Ama siteyi boşverdiğimi sanmayın sakın. (: Herf fırsatta yazmaya devam edeceğim bundan emin olabilirsiniz. Gelelim yazımın konusuna. Bir süredir büyük bir zevkle dinlediğim hatta şu an yazarken bile dinlemekte olduğum, sizlerin de büyük bir keyifle dinleyeceğiniz bir albümden bahsetmek istiyorum. Hürel Kardeşlerin en sevilen şarkılarından oluşan bir karma albüm çıktı geçtiğimiz aylarda. Albüm; Beyaz, Yavuz Bingöl, Sark Apak, Hayko Cepkin, Ferhat Göçer gibi şarkıcıların seslendirdiği birbirinden güzel Hürel şarkılarından oluşmakta.

3hurel_on

Ülkemizin en önemli müzik gruplarından olan ve 1969 yılında çıkardıkları ilk 45’liklerinden beri günümüze kadar birçok albüm yapmış, adını Türk Pop müziği tarihine altın harflerle yazdırmış bir grup 3 Hürel. Bana göre albümün en güzel şarkıları Ferhat Göçer‘in söylediği “Hoptirinom” ve Avrupa Yakası adlı dizinin Tanrıverdi‘si Sarp Apak‘ın söylediği “Ne Olurdu Sanki” . En kötüsü de Beyaz‘ın söylediği “Gitme Gel” adlı şarkı. Genel anlamda çok başarılı bir albüm diyebilirim. Bu arada Vokaliz grubunun çok başarılı olduğunu belirtmek isterim. Albüme sesleriyle destek veren isimler şöyle:

Ferhat Göçer – Hoptirinom
Burcu Güneş – Yorgunum
Sarp Apak – Ne Olurdu Sanki
Özge Fışkın – Gece
Yavuz Bingöl – Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş
Gökçe – Sen Sen Sen
Özcan Deniz – Mezarımın Taşına
Betül Demir – Gönül Sabreyle Sabreyle
Hayko Cepkin – Ağlarsa Anam Ağlar
Beyaz – Gitme Gel
Pamela Spence – Sevenler Ağlarmış
Burak Kut – Haram
Demet Tuncer – Sana Değmez
Vokaliz – Seni Sevmek Yok mu
Özgün – Gelmiyor İçimden Şarkılar Yazmak

3hurel_arka

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir