Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Sitenizi bir marka haline getirmek sitelerinize sadece çok sayıda ziyaretçi getirmekten geçmez. Gelen takipçilerin sitelerinizde olumlu şekilde verim alması gerekmektedir. Çok sayıda takipçi tek başına yeterli olmayacaktır. Arama motoru optimizasyonu sayesinde sitelerinizi marka haline getirip daha çok reklam geliri elde etme şansına sahip olabilirsiniz. Günümüzde doğru arama motoru optimizasyonu teknikleri bulmak oldukça zorlaştı. Bunun sebebi ise her kafadan ayrı bir ses çıkmasıdır. Bu dönemde arama motoru optimizasyonu hizmeti almak gerçekten zor. Sizleri çok hızlı bir şekilde arama motoru listesinde üst sıralara çıkartmayı vaat eden SEO uzmanları var. Bu SEO uzmanları sitelerinizi çok kısa sürede üst sıralara çıkartır. Fakat bu durum kalıcı değildir.

Google’ın gelişmiş algoritması sayesinde yapılan yapay ziyaretler kolaylıkla tespit edilir. Daha sonrasında tespit edilen sitelere Google tarafından çeşitli ceza işlemleri uygulanır. Eğer yapay ziyaretçilerle arama motorlarında üst sıralara çıkarsanız ceza puanı yemeniz olasılıklar arasındadır. Peki ceza puanı yiyince ne gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kalırız? Google’ın gelişmiş algoritması sayesinde ceza puanı yediğiniz taktirde siteleriniz arama motorlarında en alt sıraya geriler. Bu markalaşma amacıyla açmış olduğunuz siteler için çok vahim bir durumdur. Bir yanlış karardan dolayı tüm emekleriniz boşa gidebilir. SEO uzmanlarından yardım alırken bu tip olasılıkları göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Anahtar Kelimelerin Siteleriniz İçin Önemi Nedir?

Markalaşma amacıyla kurmuş olduğunuz siteler için anahtar kelimeler oldukça önemlidir. Doğru anahtar kelimeler seçmek sitelerinizi istediğiniz konuma kolaylıkla getirebilir. Peki anahtar kelime nasıl seçilir? Anahtar kelime seçiminde dikkat edilecek birçok husus mevcuttur. Öncelikle sitelerinize uygun hedef kitleyi çok iyi belirlemelisiniz. Hedef kitleyi belirlerken kesinlikle tek başınıza düşünmeyin. Bir ekip yardımıyla ortaklaşa bir şekilde hedef kitlenizi belirleyin. Bu markalaşma amacıyla kurmuş olduğunuz siteler için çok önemlidir. Bir internet kullanıcısı arama motorunda arama yaptığı zaman arama motoruna yazdığı kelimeler anahtar kelimeler olarak belirlenir.

Daha sonrasında anahtar kelimelerle eşleşen siteler arama motorunda sıralanır. İnternet kullanıcısı kendine en uygun siteyi seçer ve o sitede aradığını bulmaya çalışır. Markalaşmak istediğiniz sitelerin tercih edilen sitelerin başında gelmesi için arama motoru optimizasyonu işlemi yapılması gerekir. Doğru bir arama motoru optimizasyonu sayesinde arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz. Bu sayede reklam gelirlerinizde ciddi oranda bir artış meydana gelir. Web sitelerinizin içeriklerini düzenli olarak güncellemek, siteleri yeni tutmak sizler için büyük bir avantaj olacaktır.

1 thought on “Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top