Kategoriler
Bilgisayar

Bilişim Sözlüğü

Daha önce yazdığım olmazsa olmaz programlarım arasında bilişim sözlüğünü de eklemiştim. Bunun nedeni bilişim dünyasındaki hızlı gelişmeleri aynı hızla takip edemiyor oluşumdu. Bu konuda en büyük yardımcım bilişim sözlüğü olmuştur her zaman. Bilişim sözlüğü, bilmediğim bir kelimenin anlamını en hızlı şekilde bulup öğrenmemi sağlayan olmazsa olmaz programdır benim için. Program hakkında bilgi almak ve yüklemek için yazının devamını okuyabilirsiniz. Yada alternatif olarak, yazının devamında linkleri verilen online bilişim sözlüklerini kullanabilirsiniz. Ben biraz alışkanlık olduğundan bu programı kullanmayı tercih ediyorum. Tercih sizin.

Bilişim Sözlüğü: Pusula yayıncılık tarafından bilişim dünyasındaki temel bir gereksinime yönelik olarak Prof. Dr. Bülent Sankur’un uzun süren çalışmalarının bir ürünü olarak yayınlanan ücretsiz bir programdır. Sözlük; bilgisayar, Internet, elektrik, elektronik, istatistik gibi konulardaki 17.000 terim ve kavramı Türkçe ve İngilizce olarak ayrı ayrı içermektedir.

http://www.bilisimsozlugu.com/

Sözlüğü online kullanmak için birkaç tıklayın…

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir