İçeriğe geç
Ana sayfa » Depreme Karşı: “Bir Saat, Bir Hayat”

Depreme Karşı: “Bir Saat, Bir Hayat”

İstanbul Valiliği, İstanbul AFAD, İstanbul İl Özel İdaresi ve İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen depreme karşı halkın bilinçlendirilmesi, kent ve toplumun afetlere hazır ve dirençli hale getirilmesi amacıyla Güvenli Yaşam Gönüllüleri için “Bir Saat Bir Hayat” temalı bir kampanya gerçekleştirildi.

depreme karşı (640x365)

Kampanya süresince İstanbullular, sosyal ağlar aracılığıyla kampanya hakkında bilgi edinebilir, kampanyayı takip edebilir ve ücretsiz güvenli yaşam eğitimlerine kayıt olarak eğitim alabilirler.

“Bir Saat Bir Hayat” eğitimlerinin 3 seviyeden oluşuyor:

Birinci seviye eğitimde; bireye afet öncesi, sırası ve sonrası için hazırlık konusunda farkındalık kazandırmak, ikinci seviyede; hazırlık konusunda bilgi ve beceri kazandırmak, üçüncü seviyede; yerel afet gönüllüsü oluşturmak yani katılımcıların kentsel hazırlık ve hafif arama kurtarma çalışmalarını yapacak beceriye ulaşması hedefleniyor. Anaokulundan yerel yöneticilere kadar toplumun tüm kesimlerini kapsayan eğitim programları görsel sunum ve interaktif olarak gerçekleştiriliyor.

Güvenli Yaşam Eğitimlerine başvurular “Güvenli Yaşam” sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak ya da İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün 0 212 455 56 00 numaralı telefonunu arayarak da eğitimlere başvuru yapılıyor. Eğitimlerin kurumlara yönelik uygulamaları kurumların salonlarında; halktan gelen taleplere yönelik eğitimler ise 39 ilçede belirlenen eğitim merkezlerinde (halk eğitim merkezi, kültür merkezi vb.) gerçekleştirilecek. Eğitimlerde bireyler, kurumlar ve çocuklar için farklı seviyede güvenli yaşam programları tasarlandı. Programlar farkındalığın artırılması, bilgi ve becerinin geliştirilmesi ve toplumsal güç birliğinin artırılması gibi konuları kapsıyor.

Güvenli yaşam için bir adım atalım. Eğitim alalım.

Kampanya hakkında detaylı bilgi için tıklayın

3 Comment on this post

Join the conversation

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir