İçeriğe geç
Ana sayfa » Eğitimde Başarının Anahtarı Online Eğitim

Eğitimde Başarının Anahtarı Online Eğitim

Takip edenler bilir blogumda eğitime yönelik konulara her zaman öncelik vermişimdir. Başarılı bir eğitim, günümüz öğrencilerinin gelecekte başarılı olabilmesi için oldukça önemli. Eğitimin başarısı ne kadar iyiyse öğrencilerin başarı o kadar iyi olacaktır. Eğitimde başarı eskiden sadece öğretmenlerimizin başarısıyla sınırlıyken artık bu günümüzde internetin gücüyle mevcut başarı daha da artmış durumda.

İnternet üzerinden çeşitli dersler için konu anlatımlı içerikler sunan siteler bulmak mümkün. Ancak bu siteler içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı müfredatıyla tam uyumlu olanları çok az. Yaptığım değerlendirmeye göre bu konuda en çok beğendiğim site Okulistik.com oldu. Çünkü Okulistik Millî Eğitim Bakanlığı öğretim programlarına tam uyumlu. Aynı zamanda ders kitaplarındaki ünite ve konuların tümünü içeriyor.

Eğitim ve Öğrenim Platformu

Bir öğrencinin okul hayatında her sınıf çok önemlidir bu kesin ancak 5. sınıf biliyorum ki çok daha önemli. Çünkü 5. sınıfa geçen bir öğrenci sonra ki yıllarda okumak istediği  üniversite için hazırlığa başlamıştır artık. Bunun için 5. sınıfta derslerinde gösterdiği başarı çok önemli. Bu yüzden Okulistik, 5. sınıfa giden bir öğrencinin okulda  gördüğü temel dersleri İnternet olan her yerde ister bilgisayar ister tableti ile interaktif olarak izleyerek tekrar etme şansı buluyor. Böylece öğrenciler sitede yer alan konu anlatımlarının yanı sıra; etkinlikler, ödevler ve testler ile öğrendiklerini pekiştirmiş oluyorlar.

Okullar açıldı ve dersler başladı. İlk sınavlar henüz yapılmamışken her sınıf için ayrı ayrı özenle hazırlanmış bu dersleri incelemenizi tavsiye ederim. Sınavlardaki başarı yüzdenizin arttığını sizler de göreceksiniz. Günümüz teknolojik imkanlarıdan faydalanarak başarılı bir eğitim ve okul hayatı geçirmek mümkün. Uzun zaman önce mezun olmuş biri olarak isterdim ki böyle imkanlar benim zamanımda da olsaydı ne iyi olurdu. 🙂

Join the conversation

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir