Kategoriler
Internet Dünyası

En Büyük YouTube

Türkiye’de erişimi engelli olmasına rağmen çeşitli yöntemlerle girmesi oldukça kolay olan video paylaşım sitesi YouTube bu kez farklı bir tasarımla karşımızda: YouTube XL (YouTube Extra Large)

youtubexl-home

Yeni geliştirilen bu sayfa yapısı ile YouTube XL gerçekten çok büyük. Soldaki kontrol menüsü, video oynatıcı düğmeleri, yazı karakterleri… her şey çok büyük.

youtubexl

Benim en çok hoşuma giden tarafı videonun altında yer alan yorum kısımlarının bu yeni görünümde yer almıyor olması. Bu şekilde daha sade olmuş. Videoları sağ üst köşedeki arama kutusundan kolayca arayabiliyorsunuz. İsterseniz en çok oy alan ve en çok izlenenleri de sıralayabiliyorsunuz. Böylece sade olması kadar kullanımı da kolay. Seç izle, ara izle, tekrar izle, olmadı bir daha izle, sadece izle…

YouTube XL için: http://www.youtube.com/xl

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir