Kategoriler
Sosyal Medya

Hayatın İnternette. Uyanık Ol!

Günümüzde internet kullanımının ne boyutta olduğunun ve bunun aleyhimizde nasıl kullanılabileceğinin etkili bir göstergesi olan bu videoyu izlemenizi istiyorum. Videoda yeni bir televizyon programı için rastgele insanlara zihinlerini okutmak üzere davet ediliyorlar. Dave adındaki bu programcı bir takım mistik güçleri varmış gibi rastgele seçilen bu insanların inanılmaz şekilde zihinlerini okuyarak (!) onları şaşırtıyor. Programcı öyle şeyler biliyor ki şaşırmamak gerçekten imkansız. Ancak videonun sonunda öyle bir şey oluyor ki programcı bütün bu sihrin arkasındaki perdeyi kaldırıyor. Hayatımızın internette ne kadar yer aldığını ve bu konuda dikkatli olmamız gerektiğini vurgulayan çarpıcı bir video olmuş. İzleyelim.

 

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

“Hayatın İnternette. Uyanık Ol!” için 3 yanıt

Bu konuyla ilgili çok yazı yazdım ve güvenlik konusunun ne kadar önemli olduğunu çok belirttim ancak bu video onca yazılan her şeyi öyle anlamlı bir şekilde ortaya koymuş ki ben de çok etkilendim ve paylaştım.

Müthiş bir video ya 😀 İnsan cidden oturup düşünmeli ben neler yapıyorum bu internette diye, ibret almak gerekir bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir