Kategoriler
Seyahat

Kolay ve Hızlı Online İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul’da yaşamak trafiği ve kalabalığı saymazsak ulaşım konusunda gelişmiş bir şehir. Toplu taşıma araçları; metro, tramvay, metrobüs ile marmaray ve tüp geçitiyle şehir içi ulaşımında imkanları oldukça fazla. Bu durum farklı bir şehre gitmek istediğimizde de böyle. Hemen her otobüs firmasına ait acente bulmak mümkün. Önemli olan gitmek istediğiniz bir yer olsun.

Ancak bu durum İstanbul dışına çıktımızda özellikle hiç bilmediğimiz yer ise biraz zor olabiliyor. Bunun en yakın örneğini geçtiğimiz hafta İstanbul dışına çıktımda ben yaşadım.

Çalıştığım şirketin bölge toplantısı için Çorlu’ya gittim. Gidiş için otobüs bileti almıştım ancak toplantının ne zaman biteceğini bilmediğimde dönüş biletini almamıştım. Gittiğim yerde almayı planlamıştım. Toplantı konusu 2017 yılı için alınacak yeni kararlar ve stratejiler olunca toplantı iyice uzadı. Sonrasında yemek verildi ve toplantı yemekte de devam edince vakit iyice geç oldu ve ben halen dönüş için bilet almamıştım. Bilet bulamazsam hiç bilmediğim bir yerden İstanbul’a dönmem çok zor olacaktı. En iyi çözüm İnternete bakmaktı. Kısa süreliğine izin isteyip masadan kalktım ve hemen telefonuma bakıp araştırmaya başladım. O an fark ettim ki ihtiyaç anında telefonumda bir tane bile işe yarar bir uygulama yok. Webde bazı sitelere bakmak istediğimde ise çoğu çalışmayan ya da doğru bilgiler sunmayan siteler çıkıyordu karşıma. Kimisi de fazla karışıktı. İstanbul otobüs bileti bulmak bu kadar zor olmamalıydı.

Yaptığım arama sonrası https://onlinebilet.com/yer/istanbul-otobus-bileti sayfasında tam da aradığımı bulmuştum. Sitenin basit ve kolay anlaşılır yönlendirmesi ile hızlıca gideceğim yeri seçip aramayı başlattım. İstediğim otobüs firması ile saati seçtikten sonra ardından koltuk seçimi yaptım ve devam ettim. Son olarak yolcu bilgilerini girip ödemeyi yaptım. Onlinebilet ile sadece bir kaç dakikada aradığım otobüs biletini bulmuş hatta almıştım bile.

16343946_10154945796875419_1014008227_n

Yemeğe tekrar döndüğümde artık daha rahattım. İstanbul’a dönüş için otobüs biletimi almıştım. Bilet kalmaz korkusu da artık son bulmuştu. Sohbete yeniden kaldığım yerden devam ettim. 2017 yılı için yeni stratejiler konusunda konuşurken işe yarar çözümlerin aslında basitlikten geçtiğini anlatıp bölge müdürünün de dikkatini çekmeyi başarmıştım.
Unutmadan söyleyeyim onlinebilet.com un mobil uygulaması da var. Telefonumdaki yerini aldı.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir