Kategoriler
Tanıtımlar Yaşam

Kredi Almaya Karar Verdiğinizde…

kredi_hesaplamaBu devirde kredi almadan bazı ihtiyaçları karşılamak pek mümkün olmamakta. Aniden ortaya çıkan beklenmedik ihtiyaçlar, yeni bir araba sahibi olma isteği ya da yeni bir ev sahibi olma isteği gibi pek çok durumda kredi ihtiyacımız olur. Kredi alırken ilk önce hangi amaçla kredi alacağımızı çok iyi belirlemek lazım. Amaca göre vadeyi belirlemek lazım. Konut kredisi gibi yüksek meblağları çok kısa bir süre içinde kapatmak zor olabilir ancak az miktardaki bir krediyi de çok uzun vadeye yaymak çok fazla faiz ödemenize sebep olabilir.

Bankaların web sitelerindeki kredi hesaplama araçlarından alacağınız miktara ve vadeye göre aylık ne kadar ödeyeceğinizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Kararınızı aylık ödeyeceğiniz miktara göre değerlendirirseniz iyi olacaktır. Ayrıca her bakanın faiz oranı değişmekle birlikte, çok düşük faiz oranlarına da hemen atlamamak lazım, bu durumda ödenecek dosya masrafı ve diğer masraflar biraz yüksek tutulmuş olabilir. O nedenle kredi alırken faiz oranları ile birlikte masraflarını da çok iyi öğrenerek hesaplamanızı yapmanız gerekmekte.

Bu bir advertorial içeriğidir.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir