Merak Edilenlerle Nihayet Lost!

Beklenen hasret sona erdi ve Lost‘un final sezonu geçtiğimiz hafta başladı. ABD’de ki gösteriminin akabinde Türkiye’deki bir çok sitede download linkleri yerlerini almıştı. Tabi alt yazıları unutmamak gerek. Buradan herkesi kutluyorum sizler olmasaydınız bizlerin hali nice olurdu gerçekten. Tabi Digiturk‘ü olanlar için aynı şey pek söz konusu olmayabilir. Çünkü dizi ABD’deki yayınından hemen iki gün sonra Digiturk’ün DiziMax kanalında.

Merak Edilenlerle Nihayet Lost!

Hafta sonu sezonun ilk bölümünü izledim. Dizinin senaristleri tüm soruların cevaplarını bu son sezonda bulabileceğimizi söylüyorlar. Ama yine de kafada kalacak bir kaç soru için garanti vermiyorlar. Dizinin bu son sezonu için söylenen bir şey daha var o da, bu sezonu izlemeden önce ilk sezonu bir kez daha izleyin. Çünkü dizinin bu final sezonunun ilk sezonla çok bağlantılı olmasıymış. Bu İlk bölüm dizinin beşinci sezonun son bölümünde nerede kaldıysa oradan devam ediyor. Ama uçak düşmeseydi ne olurdu onu da izliyoruz aynı zamanda.

Digiturk kendi sitesinde dizinin geneli itibariyle en çok merak edilenler listesi çıkartmış. Bizler de son sezonda bu merak edilenlerin cevaplarını bir bir izleyip öğreneceğiz artık.
Dizide En Çok Merak Edilenler:

Sayıların anlamı ne? 4, 8, 15, 16, 23, 42…
Dizide karşımıza çıkmadıkları yer kalmadı. Hurley, bu rakamlarla lotoda büyük ikramiyeyi kazandıktan sonra lanetlendiğine inandı. 108 dakikada bir ambardaki bilgisayara girilen bu sayılar dünyayı kurtardı. Josh Holloway ve Evangeline Lilly’nin diziye dair en çok öğrenmek istedikleri şey, bu sayıların sırrıymış.

Adanın sırrı ne?
Ada felçli bir adamın yürümesine yardımcı oldu, kanserli bir kadının yaşamasını sağladı… Peki adanın bu herkesi iyileştiren, ancak çocukların doğmasına izin vermeyen gücünün sırrı ne?

Tüm bu insanlar adaya neden getirildi ve neden onlar seçildi?
Jacob’ın her kazazedeyi daha önce ziyaret etmiş olması, tüm kahramanların adaya belirli bir amaç için getirildiğini gösteriyor. Her birinin adaya gelmesinin bir sebebi var. Peki ama ne?

Kara Duman gerçekte ne?
Kara Duman, nam-ı diğer Canavar, ilginç bir yazarkasa sesi çıkarmasıyla tanınıyor. Kara dumanın insanın içine bakıp ruhunu görebildiğini de biliyoruz. İyi de nedir bu agresif duman?

Jacob kim, öldü mü, öldüyse neden?
Beşinci sezon finalinde Jacob’ın uçak kazasından kurtulan kahramanlarımızın yaşamlarına bir şekilde dokunduğunu öğrendik. Jacob, daha sonra John Locke kılığına bürünmüş bilinmeyen düşmanı ve Benjamin Linus tarafından öldürüldü.

Merak Edilenlerle Nihayet Lost!

Bomba geleceği değiştirecek mi?
Beşinci sezon finalinde Juliet’i tüm adayı tehdit eden hidrojen bombasını patlatmak için mücadele verirken bıraktık. Juliet, taşla bombaya vurdu ve ekranı kaplayan beyaz bir flaşla 5. sezona veda ettik. Şimdi merak ettiğimiz şey, Juliet gerçekten öldü mü ve kazazedeler, tek parça halinde 2007’ye dönebilecekler mi?

Locke, gerçekten Locke mu?
Beşinci sezonda John Locke’un öldüğünün ortaya çıkması seyirci için büyük bir şok olmuştu. Sonrasında John’un aslında yaşadığını görmek, bulanan zihinleri daha da karıştırdı. En sonunda adada John Locke kılığında dolanan kişinin, Jacob’un baş düşmanı olduğunu öğrenerek daireyi tamamlamış olduk. Şimdi merakla Jacob’un düşmanının, yani diğer Locke’un kim olduğunu öğrenmeyi bekliyoruz.

Heykelin gölgesinde ne yatıyor?
Bu soruyu 5. Sezonda çok kez duyduk. Soru, Miles adaya gelmeyi kabul ettikten sonra Bram tarafından kendisine yöneltilmişti. Daha sonra da Ilana’nın, Lapidus’a aynı soruyu sorduğunu duymuştuk. Bilmecenin edebi ya da metaforik bir anlamı olabilir…

Claire’e ne oldu?
4. sezonun ortalarında esrarengiz bir biçimde ortadan yok oldu. Claire, bebeğini bırakıp ölmüş babasıyla birlikte nereye ve neden gitti?

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top