Kategoriler
Sinema - TV

Bir Osman Sınav Filmi “Pars – Kiraz Operasyonu”

“Zifiri karanlıkta bile göreceksin…”
“Gürültüde çıtırdıyı bile duyacaksın…”
“Avına bir pençe mesafesi yaklaşana kadar sabredeceksin…”

Pars: Kiraz Operasyonu HD Görüntü Kalitesinde Tek Parça İzle

Osman Sınav’ ın yeni filmi Pars 20 Nisan’da izleyicisiyle buluşuyor. Filmin resmi sitesinde filme ait teaser ve videoları izleyebilirsiniz. Aşağıda konusunu yazdığım film şimdilik bu videolarla insanı etkilemeyi başarıyor. Gerçi sürekli olarak arka arkaya konan hızlı geçişlerin olduğu ve içinde bol bol atlama ve araba sahnesinin olduğu her fragman insanı etkiler. Bu işin kolay yolu. Önemli olan filmi geldikten sonra izleyip öyle yorum yapmak. Mehmet Kurtuluş, Uğur Polat, Pelin Batu gibi oyuncuların olduğu film üç bölüm halinde çekiliyor.
“İstanbul’un tanınmış Narkotik Başkomseri Ertuğrul, tehlikeli bir operasyonda, büyük bir gizemle karşılaşır. Ancak Ertuğrul uyuşturucu dünyasının karanlık labinretlerindeki bu sırrı zözmeye fırsat bulamadan, çocuklarının gözü önünde eşiyle birlikte öldürülür. Onların intikamını almak ise on beş yıl sonra amansız biz Narkotikçi olarak yetişen “Pars” lakaplı oğlu Atilla’ya kalır. Atilla sağ kolu Asena’yla birlikte gerçekleştirdiği büyük operasyonlardan birinde uyuşturu dünyasının en belalı ismi Haşhaş’ın ayağına basar. Ancak siyasi güçlerin de desteğiyle Atilla kızağa alınır ve pasif bir göreve çekilerek, ortalığı karıştırmaması için bir kenara atılır. Bu yetmezmiş gibi ailesinden kalan tek kişiyi kardeşi Tayfun’u uyuşturucuya kurban veren Atilla, büyük bir bunalıma girer…

Bu aile gibi kenetlenen Narkotik Teşkilatı’nın desteğiyle Atilla, kağıt üzerinde görünmese de hareket geçer ve geniş bir operasyon başlatır. Bu uzun ve zahmetli takipte Atilla’nın yolu, Hollanda’dan Yunanistan’a, Monako’dan İstanbul’un en gizemli sokaklarına ve geçlerin gittikçe yükselen oranlarda bu zemin pençesinde kaldığı okullara kadar uzanır. Babasının ve kardeşinin katillerini bulmak okullara kadar uzanan uyuşturucu tezgahını dağıtmak için küllerinden tekrar doğan Atilla önüne çıkan engelleri birer birer aşmaya kararlıdır. Kardeşinin okulunda çalışan İnci öğretme ve Asena’dan yardım alarak bir Pars kadar kararlı ve çevik hareke geçen gençe başkomser, kendini bu iki kadın arasında kalan bir aşk üçgeni içinde bulur. Ne var ki onun işi hayatındaki herşeyden önemlidir. Uyuşturucunun esrarlı taht kurbanlarının üzerine yükselir. Bu gerçeği yaşayarak öğrenen Pars başka kurbanlar verilmemesi için hayatındaki herşeyi feda etmeye hazırdır.

http://www.pars.gen.tr/

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir