İçeriğe geç
Ana sayfa » Pazarlama Dünyasında Son Trend: Video Pazarlama

Pazarlama Dünyasında Son Trend: Video Pazarlama

İnternet derin, karanlık, dipsiz bir kuyu. Bu kuyuda ister araştırma yapın, ister bir şeyler satın kaybolmak son derece mümkün.

Özellikle işini internet üzerinden yapanlar veya işini internete taşımak isteyenlerin akıllarında tek bir soru var; hedef kitleye nasıl ulaşırım? Böylesine dipsiz bir kuyuda potansiyel müşterilere dokunmak hiçte kolay değil. Bilinmesi, yapılması gereken çok fazla şey var. Ancak bunlardan en önemlisi nereden başlamak gerektiği. Doğru bir başlangıç doğru bir yol almayı sağlar.


Video pazarlama konusunda daha önceki yazımda bu bilinmesi, yapılması gerekenlerden kısaca bahsetmiş, konunun önemini özellikle vurgulamıştım. Niyetiniz daha detaylı bir araştırma yapmak ise video pazarlama blogu bu konuda çok önemli bir kaynak olabilir sizin için.

Video-Pazarlama-kampanyası-için-6-oneri-360x270

Blog video marketing konularında çok işinize yarayacak konuları yer veriyor. Özellikle video pazarlamada yapılması ve yapılmaması gereken önemli ipuçları mutlaka izlenmesi gerektiği düşüncesindeyim. Bilhassa sosyal medyada yer alıp fırtınalar estirmek isteyenler; Facebook, Twitter, Snapchat gibi sosyal medya dünyasında nasıl video içerik üretilir şeklinde rehber niteliğindeki yazıları takip etmeli.

Bunların yanı sıra video pazarlama konularında dünyada neler oluyor. Bu konudaki tüm gelişmeler, çeşitli araştırmalar yine sitenin içerikleri arasında yer alıyor.

Dogru Başlangıç Doğru Sonuç

Video pazarlama konusunda doğru başlangıç yapmak için internet kullanıcılarının, mobil cihaz sahiplerinin; video içeriklere nasıl ulaştığı, hangi kanallar aracılığıyla takip edildiği, videoları izleme alışkanlığı ve yayılma hızı gibi konuları da iyi bilinmeli. Site düzenli güncellenen istatistik ve rakamlarla tüm bu sorulara cevap veriyor.

Örneğin müşterilerin yaklaşık üçte ikisi video içeriklerin 60 saniyenin altındaki videoları tercih ediyor. Bu bilgi sayesinde yapacağı içeriğe göre uzun ve maliyetli bir video yerine kısa ama etkili bir video tercih edilebilir. Böylece izlenme olasılığı artacaktır. Tanıtım videolarını izleyen müşterilerin, izlemeyenlere göre satın alma olasılığı %81 daha yüksek olduğunu düşünürsek bu önemli veri sayesinde iş hacminiz daha fazla olacaktır.

Video içeriklerin daha çok izlendiği günümüzde bu oranın daha da artacağı şimdiden tahmin etmek güç değil. Durum böyle olunca gelecekte video pazarlamanın önemi çok daha fazla olacaktır. Bunun için şimdiden geleceğe hazır olmalıyız.

1 Comment on this post

Join the conversation

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir