Kategoriler
Eğitim Internet Dünyası

Online Bankacılık Eğitimi

Yapı Kredi Bankası çatısı altında, finans sektörünün en iyi insan kaynağını yetiştiren gelişim merkezi olma vizyonu ile hareket eden Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, 2008 yılı Mayıs ayından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Eğitim ve gelişim faaliyetlerini Bankacılık, Kişisel Gelişim, Liderlik ve Sosyal Sorumluluk olmak üzere 4 ana alanda gerçekleştiren Bankacılık Akademisi, geçtiğimiz Kasım ayında Uluslararası Kalite ve Verimlilik Merkezi (IQPC) tarafından “En İyi Yeni Kurumsal Üniversite” ödülüne layık görüldü.

online-banka-egitimi

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi şimdi de elektronik ortamda hazırladığı eğitimlerle bankacılık müşterilerinin bilgi birikimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Şimdilik sadece “Internette işlem güvenliği” ve “Bankacılık işlemlerinde çek uygulaması” adında iki eğitim var. Eklenecek yeni eğitimlerle zenginleşmeyi planlayan Yapı Kredi’nin bu girişimi için tebrik ediyorum.

Sitedeki iki eğitimi de izledim. Benim de sitemde özellikle çokça yazdığım bir konu olan Internet güvenliği konulu eğitimi çok başarılı. Çünkü günümüzde Internet bankacılığı halen ya belirli endişelerden dolayı hiç kullanılmıyor ya da bilinçsizce kullanılıyor. Burada bilinçsizce kullananlar öbür tarafta şube kuyruklarında işlem sırası bekleyenlerden daha çok zarar görüyorlar. Eğitim de Internet bankacılığı ve işlem güvenliği hakkında oldukça faydalı bilgiler sunulmakta.

Diğer eğitim olan çek kullanımı eğitim ise ticaretle uğraşsın ya da uğraşmasın herkesin mutlaka karşılaşabileceği çek ve çekin kullanımı hakkında bilgiler verilmekte. Hatta eğitim sonunda bir çekte zorunlu olması gerekenlerin neler olduğu ile  ilgili basit bir test te var.

Yapı Kredi elektronik bankacılık eğitimi >>

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir