Kategoriler
Teknoloji

Sony Walkman’ın Dönüşü

Taşınabilir müzik çalarlar hemen her yerde; akıllı telefonlar, tabletler, iPod’lar ve dizüstüler. Fakat gerçek müzik sevdalıları için bunların hepsi çöpten farksız. Zira saydıklarımızın birçoğu sıkıştırılmış müzik dosyalarını çalıyor. Bu sabit diskinizi ağzına kadar doldurmak için iyi olsa da, müzik kalitesi için kötü. Yeni Sony Walkman ZX2 bunu düzeltmeyi planlıyor.

Sony_Walkman_ZX2

Bu taşınabilir hi-fi müzik çalar, 1979’da piyasaya ilk çıktığında “karışık kaset” fenomenini başlatan orijinal Walkman’dan çok farklı. ZX2 dünyadaki neredeyse her ses biçimini çalabiliyor ve bir de kulaklık güçlendiricisi (amplifikatör) ile kullanırsanız ses kalitesi bakımından rakip tanımıyor. Hatta Neil Young’un Ponos Player’ına bile kafa tutuyor.

Eğer iTunes’a yığınla para döküp devasa bir dijital müzik arşivi oluşturduysanız durun, hemen silmeyin. Sony’nin DSEE HX teknolojisi sıkıştırılmış dosyaları, stüdyo kalitesinde yüksek çözünürlüklü dosyalar kadar net çalıyor. Yani sesi bozulma olmadan istediğiniz kadar yükseltebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi: Sony Walkman ZX2

 

Özellikleri:

Bellek kapasitesi: MicroSD yuvasıyla 128GB’a kadar yükseltilebilir.
Çalınabilir dosya biçimleri: MP3, WMA, FLAC, WAV, Apple Lossless ve daha nicesi
Pil ömrü: 60 saat kesintisiz MP3 çalma, 33 saat yüksek kaliteli müzik çalma

Alıntı: PopSci-Tr / Mayıs 2015

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

“Sony Walkman’ın Dönüşü” için 4 yanıt

Müzik bölümü öğrencisi biri olarak çok beğendim. Müzik dinlerken ses kalitesi çok önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir