Kategoriler
Eğitim

Yurt Dışında Eğitim İçin En İyi Ülke Hangisi?

Yurt Dışında Eğitim İçin İrlanda Neden Güçlü Bir Seçenek?

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen gençlerin yeni gözdelerinden biri de İrlanda! Hatta pek çok ülke ile kıyaslandığında İrlanda’nın çok güçlü bir seçeneğe dönüştüğünü belirtmek mümkün! Ülkede eğitim alan Türk öğrenci sayısı bir hayli az ve bununla birlikte 25 haftadan daha uzun süre eğitim alırsanız, ülkede çalışma izni de alabiliyorsunuz. Peki, İrlanda’yı cazip kılan sadece bu mu?

Yurt Dışında Eğitim İçin

Facebook, Microsoft, Google ve Intel gibi şirketlerin merkezinin İrlanda’da olduğu bilgisini aktaralım. Çalışma izni alabilmek, bu noktada sizin için daha önemli olabilir. Ülkede eğitim sisteminin son derece başarılı olduğunu belirtmek gerekir. İngiltere’de uygulanan eğitim sistemine çok yakın bir prosedür uygulanıyor. Ancak İngiltere’den çok daha ekonomik bir ülke olduğu için rotasını İrlanda’ya çevirenlerin sayısı artıyor. Başkent Dublin en çok tercih edilen üniversitelerin olduğu kent fakat diğer kentlerde de pek çok okul mevcut.

Doğası ve Kültürü Bambaşka!

Farklı ülke kültürleriyle ilgilenenler çok iyi bilir, İrlanda’nın gerçekten kendine has bir kültürü var. İrlanda dil okulları yorumları incelendiğinde öğrencilerin eğitim sistemi kadar, ülkenin kültüründen de etkilendikleri göze çarpıyor. Mimarisi ise bir o kadar ilginç ve etkileyici! Sürekli olarak yağış alan bir ülke olunca, Türkiye’deki yemyeşil görüntüyü bu ülkede de görebiliyorsunuz.

İnsanları ise çok naif ve zarif! Yabancılara karşı çok nazik davranıyor olmaları, trafikte korna dahi çalmamaları kendinizi bambaşka bir gezegende hissetmenizi sağlayabilir. İrlanda İngilizcesinin aksanının çok farklı olduğu bilgisi ise gerçeği yansıtmıyor. Gerçekten sade bir aksan ile İngilizce konuşuluyor. Peki, İrlanda dil okulları fiyatları yüksek mi? Bu sorunun yanıtını ICES Turkey internet sitesinde bulabilirsiniz. İrlanda dil okulu fiyatları 2019 rakamlarına hızlı bir şekilde ulaşmanızın yolu bu siteden geçiyor.

Ayrıca bu ülkede eğitim almanın avantajları hakkında çok daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Özellikle yabancı dili bu ülkede öğrenmenizin maddi avantajlarına mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. Son olarak İrlanda dil okulu kampanya fırsatları da sunabiliyor. Konuya dair bilgiler de ICES Turkey sitesinde yer alıyor. Hemen tıklayın, belki de dil eğitimi için aradığınız ülke İrlanda’dır!

Bonus Bilgi:

Türkiye’den uçakla sadece 5 saatte İrlanda’ya ulaşabilirsiniz.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir