Home / Kültür Sanat / Sinema - TV / Dünyaca Ünlü Bilgi Yarışması “Mastermind” NTV’de Başlıyor!

Dünyaca Ünlü Bilgi Yarışması “Mastermind” NTV’de Başlıyor!

Siyah bir sandalye. Sandalyede bir yarışmacı. Karşısındaysa peş peşe sorular yönelten bir sorgu memuru… Televizyonculuk tarihinin en bilinen, en eski, en prestijli bilgi yarışması Türkiye’de ilk kez NTV’de ekrana geliyor. Altan Erkekli’nin sunacağı Mastermind Türkiye, II. Dünya Savaşı’nda sorgu subayı Bill Wright’ın sorgu odasındaki deneyimlerini televizyona aktardığı bir BBC formatı.

altanerkekli_mastermind

İki bölümden oluşan Mastermind’da, ilk tur, yarışmacıların ustalık alanlarından, ikinci tursa genel kültür sorularından oluşuyor. Yakında ekrana gelecek ve her bölümde dört kişinin yarışacağı Mastermind’da, dört ayın sonunda finalistler, yeni uzmanlık alanlarıyla ‘Büyük Final’e hazırlanacak.

mastermind_yarisma


Kurallar: Mastermind’ın her bölümünde dört yarışmacı kendi seçtiği ustalık alanında ve genel kültür sorularında bilgilerini yarıştıracak. Yarışmanın ilk turunda yarışan ve en çok doğru yanıt veren yarışmacı NTV Yayınları’ndan 1000 TL değerinde hediye çeki kazanacak ve ikinci tura yükselecek. Yarışmanın birinci turu Nisan ve Mayıs aylarında tamamlanacak. Mastermind’ın ilk turunda dörderli gruplar halinde yarışacak 64 kişi arasından, kendi grubunda birinci olan 16 yarışmacı, ikinci turda, yine dörderli gruplar halinde yarışacak. İkinci turda kendi gruplarından birinci çıkacak yarışmacılar kazanacakları iPad ödülünün yanı sıra, Süper Final bölümünde yarışmaya hak kazanacak.

Yarışma katılım formu için buraya tıklayın…

Fikir edinmek için yarışmayı izlemek isteyenler  bu YouTube videosuna bir göz atabilir. (İngilizce)

Bir önceki yazımız olan Piri Reis ve 1513 Dünya Haritası: 500 Yılın Gizemi - Sergi başlıklı makalemizde 1513 Dünya Haritası, 500 Yılın Gizemi ve Harita hakkında bilgiler verilmektedir.

About Tayfun Kurt

Son on yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Leave a Reply