Detroit Become Human (İnsan Olmak Ya Da Olmamak)

90 öncesi doğanlar için robotları ancak bilim kurgu türünde yapılmış sinema dizi çizgi film ve bilim teknik dergilerinde görmek mümkündü veya pazardan alınan plastik oyuncak robotla arkadaşlarımıza hava atılırdı. Birkaç arkadaş birleşip Voltranı oluşturmakta oyunlarımız arasındaydı. 1990 sonrası doğan nesil bize göre teknolojiye daha çabuk kavuştu. Ama bilime önem veren kuşaklar evrende daha çok yaşayacaklardır.

Detroit Become Human

Günümüzde bir çok Android uygulama insanlarla buluştu. Bugün ki ülkelerde genellikle iletişim ve eğlence amaçlı kullanılıyor. Ama gelecekte Android insanlar ile karşılaşabiliriz. Bu robotlar insanların zorlandığı,tehlikeli bulduğu bir çok işi üstlenecektir. Belki onlardan birisi ile evli bile olabiliriz. İşte böyle bir senaryo ve oyun önümüze gelirse ne olur?

Detroit Become Human Karşımızda

Fahrenheit Indigo Prophecy, Heavy Rain, Beyond Two Soul oyunlarının yapımcısı olan Quatic Dream yeni oyunu Detroit: Become Human ile karşımıza çıkıyor. İlk trailer 2011 yayınlanmıştı. Burada Kara adında Android robotun test edilmesini izlemiştik. Bu seneki E3 fuarında oyunla ile ilgili daha geniş bilgiler ve videolara yer verildi. İkinci trailer Türkçe alt yazılı buradan izleyebilirsiniz.

Senaryonun yazarı David Cage röportajında oyun süresinin sekiz saat olacağını belirtti. Fakat daha farklı sonları görebilmek için insanların tekrar oynayacağını söyledi. Yani karakterlerin başına neler geleceği tamamen bizim seçimlerimize bağlı olacak. Bölümleri bir çok son ile bitirmek mümkün olacak. David Cage röportajında şunu da ekledi “karakteriniz ölse bile oyuna devam edebileceksiniz”. Röportajı buradan izleyebilirsiniz


E3 fuarında yayınlanan oynanış videosunu mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Detroit:Become Human ne zaman çıkacak diye soranlar için hemen söyleyeyim PS4 için satışa çıkacak tarihi ise henüz belli değil. Şimdilik E3 fuarındaki Türkçe alt yazılı oynanış videosu buradan izleyebilirsiniz.

Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir yanıt yazın