Kategoriler
Internet Dünyası Sosyal Medya

Facebook’u Türkçe kullanın

Popüler sosyal ağ sitesi olan Facebook’un Türkiyedeki kullanıcı sayısı hızla artmasına rağmen sitede ne yazıkki Türkçe dil seçeneği yok. Sırf buyüzden siteyi Türkçe yapan ama sadece Mozilla Firefox kullanıcıları için bir eklenti bile hazırlandı. Tabi bundan İE kullanıcıları faydalanamıyordu. Fakat artık buna gerek kalmayan bir uygulama mevcut. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit. Aşağıda anlatılanları uyguladıktan sonra artık Facebook’u heryerde her bilgisayarda ve her tarayıcıda Türkçe kullanabileceksiniz. İşte yapmanız gerekenler:

Öncelikle siteye kullanıcı adımız ve şifremizle girişimizi gerçekleştirelim. Sonra adres çubuğuna http://www.facebook.com/translations/ yazıp “enter” tuşuna basın. Ekrana çıkan sayfanın sağ üst köşesindeki Add Application butonuna basın.

İkinci kez ekrana gelen sayfanın altında, Add Translations yazan butona basın.

Şimdi Facebook’ u artık Türkçe yapabiliriz artık. Ekranın sağında Englih yazan kutudan Türçe’yi seçin. İşte hepsi bu kadar. Artık Facebook Türkçe. Hadi hayırlı olsun.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın…

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir