Google 2011 Arama Sonuçları

2011’in bitmesine sayılı günler kala, Google 2001 yılına damgasını vuran olayları derledi. Zeitgeist, yılın en hızlı yükselen 10 sorgusuyla birlikte 2011’in ruhunu yakalayabilmek amacıyla milyarlarca Google aramasını inceledi.

İşte 2011 yılının en hızlı yükselen arama sonuçları:

En Hızlı Yükselen Arama 1: 

Rebecca Black

Rebecca Black, 2011 pop single’ı “Friday” ile Internet’te büyük bir çıkış yaptı. Müzik videosu YouTube’da yaklaşık 167 milyon görüntüleme ile viral olarak yayıldıktan sonra 13 yaşındaki şarkıcıyı ünlüler sınıfına kattı.

En Hızlı Yükselen Arama 2:

Google+

Google, Haziran 2011’de Google+ ile sosyal ağ alanına girdi. Google+ üç hafta içinde 10 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılır hale gelmişti.

En Hızlı Yükselen Arama 3:

Ryan Dunn

“Jackass” ve “Viva La Bam” adlı realite şovlarındaki gözü kara şovlarıyla tanınan Ryan Dunn, 20 Haziran 2011’de bir araba kazasında 34 yaşındayken hayatını kaybetti.

En Hızlı Yükselen Arama 4:

Casey Anthony

Genç anne Casey Anthony, 2 yaşındaki kızı Caylee’nin vücudundan geriye kalanların Florida, Orlando’daki evinin yakınlarında bir ormanlık alanda bulunmasının ardından birinci derece cinayetten suçlandı. Jüri 5 Temmuz 2011’de onu suçsuz buldu.

En Hızlı Yükselen Arama 5:

Battlefield 3

EA’nin büyük bir heyecanla beklenen video oyunu Battlefield 3 daha ilk haftada 5 milyon sattı.

En Hızlı Yükselen Arama 6:

iPhone 5

Apple’ın en yeni akıllı telefonunun çıkışından aylar öncesinde tüketiciler ve analizciler bir bekleyiş içine girmişti. Özelliklerine ilişkin yayılan bilgiler arasında büyük ekran, uçtan uca cam yapı, 8 megapiksel kamera ve ayrıntılı ses kontrolleri vardı. Pek çok kişi telefonun iPhone 5 olacağını düşünüyordu.

En Hızlı Yükselen Arama 7:

Adele

Adele, İngiltere’de ilk haftasında 208.000 kopya satan ikinci yıl albümü “21” ile müzik sektörünü salladı ve İngiltere Albümler Listesinde 16 hafta art arda 1 numara oldu. Albüm 22 yaşındaki şarkıcıya rekor bir başarı kazandırırken uluslararası piyasalarda da büyük ilgi gördü.

En Hızlı Yükselen Arama 8:

東京 電力 (TEPCO)

2011 depreminin nükleer reaktörlere ciddi şekilde zarar vermesinin ardından Japon hükümeti 東京 電力 (TEPCO) Fukushima I Tesisi yakınlarında yaşayan binlerce kişinin evlerini boşaltmasına karar verdi.

En Hızlı Yükselen Arama 9:

Steve Jobs

Steve Jobs tutkusu ve yaratıcılığıyla dünyada milyonlarca kişiye ilham kaynağı oldu. Bu teknolojik hayalperest, Mac bilgisayarlar, iPod’lar, iPhone’lar ve iPad’ler yardımıyla ve kurucu ortak Steve Wozniak ile birlikte insanların çalışma ve yaşama biçiminde devrim yarattı.

En Hızlı Yükselen Arama 10: 

iPad2


iPad 2 ikinci nesil tabletler daha çıktığı hafta sonunda 500.000 satarak dünyada büyük bir fırtına estirdi. Bir önceki ürüne göre daha zarif, hafif bir alternatif olan iPad 2, ilk haftasında hemen hemen bütün kanallarda “yok satıldı”.

Kaynak: http://www.googlezeitgeist.com/tr/

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir