Google Takvim’deki SMS Bildirimleri Son Buluyor

Günlük işlerimi planlamak olsun ileriye dönük hatırlamam gereken konular olsun Google Takvim  çok faydalı bulduğum bir araçtır. Bilhassa hatırlatıcı özelliği sayesinde SMS ve E-posta bildiriminde bulunarak benim bir numaralı kurtarıcım olmuştur.   Bugün Google’dan gelen bir e-postayla SMS bildirimlerinin son bulacağını öğrendim. İşte o e-posta:

 

27 Haziran 2015’ten itibaren, artık Google Takvim’den SMS bildirimleri gönderilmeyecektir. SMS bildirimleri, akıllı telefonların kullanılmaya başlanmasından önce kullanıma sunulmuştu. Artık, akıllı telefonların ve bildirimlerin kullanıldığı bir ortamda, İnternet’e bağlı olmasanız da mobil cihazınızda daha zengin ve daha güvenilir bir deneyime sahip olabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzda bildirim almak için, cihazınıza yüklenmiş halde gelen takvim uygulamasını yapılandırın veya Android ya da iPhone için Google Takvim’i yükleyin. Varsayılan bildirim ayarlarının nasıl yapılandırılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezi‘ne göz atın.

Lütfen dikkat: Google Drive for Work, Google Apps for Work (ücretli sürüm), Google Apps Eğitim Sürümü ve Google Apps Devlet Sürümü müşterileri bu değişiklikten etkilenmeyecektir.

– Google Takvim Ekibi

Benim sevdiğim bir özellikti SMS bildirimi. Son buluyor olması iyi olmadı ancak gerekçe oldukça makbul. Akıllı cihazların sunduğu bildirimler karşısında SMS biraz geride kalıyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top