Kategoriler
Bilgisayar

Güle güle Windows XP, Merhaba Windows 10!

Microsoft Windows satışa çıktığı 1985 yılından beri hiç şüphesiz dünyanın en çok kullandığı işletim sistemi. Merakla beklenen her yeni versiyonuyla biz kullanıcıları ya çok kızdırmış ya da çok mutlu etmiştir. Vaktiyle Windows’un; 3.1, ’95, ’98, ’98 ME gibi sürümlerini kullanmış biri olsam da herkes gibi benim de favori sürümüm günümüz Windows’ların öncüsü 2001 yılında çıkan Windows XP olmuştur.

O dönem aldığım bilgisayarla birlikte kullanmaya başladığım Win. XP ile gerçek anlamda bilgisayar kullanımın keyfine erişmiş ve bilgisayarı her yönüyle öğrenmeme vesile olmuştur. O yıllarda günümüzdeki gibi akıllı telefonların, hızlı İnternet bağlantılarının olmadığını düşünürsek tek zevk; PC’den oyun oynamak ya da Winamp’tan müzik dinlemek olurdu. Aradan geçen 14 yılın ardından Windows’un yeni sürümleri; Vista, 7, 8, 8.1 çıkmış olsa bile XP halen dünya genelinde çok fazla kullanılmaya devam ediyor.

Windows_10_laptop

Microsoft, Temmuz ayında satışa çıkaracağı son sürüm olan Windows 10 için günümüzde halen XP kullanan müşterilerine yönelik bir kampanya başlatmış. Kampanya kapsamında Xp kullananların 8.1’e geçmeleri durumunda Windows 10’a ücretsiz yükseltme fırsatı sunuyor. Kampanyaya ilişkin bir de güzel video hazırlamış.

Güle güle Windows XP, merhaba Windows 10!
Windows XP kullanıyorsanız, #Windows10’a ücretsiz geçiş fırsatını yakalamak için hemen Windows 8.1’e geçin: http://spr.ly/Windows-8-1-Guncelleme-sss

Posted by Microsoft on 2 Haziran 2015 Salı

 

Windows XP’den Windows 8.1 işletim sistemine güncelleme nasıl yapılır diye soranlar buraya.

Windows 8.1’den Windows 10 işletim sistemine güncelleme nasıl yapılır diye soranlar buraya.

Windows 10 işletim sistemi nedir, neler yapar diyenler de buraya.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir