Kategoriler
Eğitim

İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Olmalı?

Askerden sonra ABD merkezli uluslararası bir kurumda işe başlamıştım. İşteki ilerleyen günlerimde kariyer anlamında katkısı olması nedeniyle İngilizce bilgimi geliştirmek istedim. Çünkü okul döneminde aldığım İngilizce dersleri maalesef yeterli değildi bu nedenle acilen iyi bir İngilizce kursu arayışına başladım.

Daha önceleri de böyle bir isteğim olmuştu fakat bunun için ya zamanım yoktu ya da yeterli bütçem. Bu kez her şey hazır tam yolundayken tek yapmam gereken sadece iyi bir kurs bulmaktı. Ancak iyi bir İngilizce kursu bulmanın ne kadar zor olduğunu bu arayışın başlamasıyla çok iyi anladım.

İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Olmalı?

Öncelikle iyi bir İngilizce kursu nasıl olmalı bunu belirlemek gerekir diye düşünüyorum. Bir defa geleneksel sistemlerden farklı olmalı. Modası geçmiş eğitim metodları zaman kaybından başka bir şey değil bunu çok iyi biliyorum. İyi bir kursun buradan da inceleyebileceğiniz gibi bir defa bu konuda kanıtlanmış günümüz ihtiyaçlarına uyum sağlayan metodları olmalı. Konuşma odaklı eğitim en önemlisi. Öğrenci konuşurken yanlış yapma endişesi olmamalı. Dersler; bilgisayar, ses, projeksiyon gibi ortamlarla zengin hale getirilmeli. Konular bu sayede görerek, işiterek, pratik yaparak daha kolay öğrenilecektir. Bu sayede dil, öğrenmenin yanı sıra alışkanlık ve beceri haline gelecektir.

İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Olmalı?

Kursun sunduğu metodlar dışında eğitim veren kişinin de özellikleri oldukça önemli. Sadece ana dili İngilizce diye o kişinin İngilizce eğitimi vermesi beklenemez. İngilizce eğitiminin; ilgili alan mezunu, konusunda bilgili ve tecrübeli kişilerce yapılıyor olması eğitimin kalitesini arttıracaktır.

Günümüzde İngilizce öğrenmenin önemi her geçen gün daha da artıyor. Bir çok şirket işe alımlarda iyi derecede İngilizce okuyup yazabilen kişileri öncelikli işe almakta. İş bulmanın çok zor olduğu, iş dünyasında ise rekabetin sert olduğu bir ortamda diğerlerinden ayrıcalıklı olmak her zaman faydalıdır. Çalıştığınız kurumda iyi bir kariyer hedefliyorsanız kendinize yatırım yapmalısınız. İş tecrübelerinizin yanı sıra entelektüel birikiminiz ve yabancı dil bilginiz ön plandadır her zaman.

Konunun başına dönecek olursak kurs arayışım o dönem yaptığım araştırma ile son bulmuş iyi bir kursta İngilizce öğrenmiştim. Şimdi ise sürekli tekrar ve pratik ile geliştirmekteyim. Sizler de İngilizce öğrenerek eğitim ve iş hayatınızda İngilizce bilmenin avantajını yaşayın.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir