Kategoriler
Güzellik Tanıtımlar

Kırışık Karşıtı & Işıltı Veren Konsantre Serum

Teknolojik ilerlemenin etkileri kozmetik dünyasındaki gelişmelerde de kendini gösteriyor. Dünyadaki yüz binlerce çeşit bitki bilim adamlarınca inceleniyor ve yavaş yavaş insanlar için yaşlanmak daha uzak bir tarihe erteleniyor. Düzenli kullanımda cilt yaşlanmasının etkilerini azaltma sözü veren kırışık karşıtı bakımlar, birçok marka tarafından kullanıcılarına sunuluyor. Ancak Manchester Üniversite’sinde yapılan çalışmalar kırışık karşıtı bakım kremlerini veya serumlarını tercih ederken içeriğindeki belirli noktalara odaklanmanın önemini vurguluyor.
Kırışık Karşıtı & Işıltı Veren Konsantre Serum
Kremin, ciltteki gözenekleri azaltmaya yardımcı olan Retinol’e, anti-oksidan takviyesine ve vitamin bileşenlerine sahip olması cilt yenilenmesinde önemli yer tutuyor. Kozmetik dünyasının Türkiye ve Dünya’daki en önemli temsilcilerinden Yves Rocher uzmanları 2016’ya yaşlanma karşıtı bakımda devrim niteliğinde olacak bir buluşla başladı, Yaşam Bitkisi adıyla da bilinen Ficoide Glaciale bitkisini keşfetti. Yaşam bitkisinin değişken koşullarda koruduğu direnç Yves Rocher bilim adamlarını bitki üzerinde çalışmaya götürdü ve çalışmalar sonucunda Yaşam Bitkisi’nin cilt dokusunun koruması ve yenilenmesinde önemli bir bileşen olan kolajen üretimini %70’e varan oranda arttırdığı, bunun yanında cilde dolgunluk sağlayan Hyalüronik Asit oluşumunu ise %95’e kadar arttırdığı gözlemlendi.

Yaşlanma karşıtı serum serisinin bir ürünü olarak geliştirilen Kırışık Karşıtı & Işıltı Veren Konsantre Serum’da da Yaşam Bitkisi temel alındı. Yaşam Bitkisi özüyle vücutta cilde yenilenme, toparlanma ve canlanma sağlayan bileşenlerin (mTor proteini) üretimi arttırılırken, Yeşil Pirinç Özü ile cilde oksijen dengesi kazandırılıp daha aydınlık bir cilt sağlanıyor. Yves Rocher ‘nın diğer tüm ürünleri gibi Işıltı veren serum da %88 den fazla doğal içeriğe sahip, renklendirici ve paraben içermiyor. Yves Rocher uzmanlarınca 102 kadının katılımıyla gerçekleştirilen memnuniyet anketinde düzenli kullanımda cildin pürüzsüzleştiği, 22 vaka üzerinde yapılan klinik testlerde ise vakaların %86’sında kırışıklık derinliğinde %10 oranında azalma görüldüğü gözlemlendi. Serumdan en yüksek performansı almak için sırasıyla

1.Kırışık Karşıtı & Işıltı Veren Konsantre
2.Kırışık Karşıtı & Işıltı Veren Gündüz Bakımı
3.Kırışık Karşıtı & Işıltı Veren Canlandırıcı Roll-on Göz Kremi

Ürünlerinin uygulanması öneriliyor. 30 ml’lik pompalı şişede kullanıma sunulan ürünü sabah ve akşam cilt temizliğinizden sonra uygulamak; kullanmadan önce çalkalayıp uygularken göz çevresinden kaçınmak gerekiyor.Pompalı şişe kullanımda kolaylık sağlarken, şişenin tümünü zorlanmadan kullanmanıza da olanak sağlıyor.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir