Kategoriler
Yaşam

Konut Sigortası Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Dün gibi hatırlıyorum yeni evimize taşındığımız günü. Tam bir yıl olmuş oysa ki. Bu yıl ki konut sigortamın yenileme zamanını hatırlatan mesajın gelmesiyle çok şaşırdım. Zaman nasıl bu kadar çabuk geçti diye. Kısa bir süre taşındığımız günü gözümün önünden geçirdikten sonra tekrar gerçeklerle yüzleştim. Evet gerçekler; bu yıl ki konut sigortası.

Bu gerçekten önemli bir konu çünkü aldığım eve gelebilecek deprem, su baskını, hırsızlık, yangın gibi bir riski sigorta şirketimin hızlıca karşılayacağını bilmek beni rahatlatıyor.

Bu yıl da yine geçen yıl olduğu gibi konut sigortamı https://www.generali.com.tr/ sitesinden yapmaya karar verdim. Öncelikle her ihtiyaca ve bütçeye uygun olan konut sigortası seçenekleri var. Ben de benim için en uygun olan poliçeyi almıştım geçen yıl. Diğer yandan 7/24 ulaşabileceğim kişisel danışmanım var. Geçen yıl sadece beş dakika gibi kısa bir sürede poliçem hazırdı üstelik. Tüm bu avantajların yanı sıra poliçeme dahil olan teminatlar oldukça tatminkardı.

Faydalı Bir Hizmet: Konut Yardımı

Özellikle konut yardımı en çok işime yarayan teminat oldu. Bu teminat 365 gün 24 saat; tesisat, elektrik, cam ve çilingir gibi acil ev yardım hizmetleri içermekte. Bu teminat kapsamında bir kaç ay önce meydana gelen bir elektrik arızasını çok kısa bir süre içinde gelen usta tamir etmiş çok memnun kalmıştım.
IMG_20170326_152740

İster ev sahibi olun ister kiracı evinizi ve eşyalarınızı; hırsızlık, sel, su baskını, deprem gibi yaşanabilecek risklere karşı sigortalatın. Bu sayede evinizi güvence altına almış olursunuz. Siz ve sevdikleriniz huzur içinde yaşar, olası bu riskleri problem etmez, rahat edersiniz.

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir