Kategoriler
Internet Dünyası

Online ofis programları

Hepimiz bilgisayarda işlerimizi yapmak için birtakım yazılımları kurup kullanmaya alışkınız. Ofis paketleri ve kişisel ajanda yazılımları gibi araçları bilgisayarımıza yükleyerek, işlerimizi bunların üzerinden yürütüyoruz. Peki, yarım kalan işinize alıştığınız yazılımların yüklü olmadığı diğer bir bilgisayarda devam etmek isterseniz ne yapacaksınız?

İşte böyle durumlarda zoho.com adresinde bulunan ve Internet üzerinden çalışan hazır yazılım paketlerinden yardım alabilirsiniz. Bu site, kelime işlemciden hesap tablosuna kadar, Internet üzerinden çalışabilen farklı amaçlara yönelik onlarca yazılımı bir arada sunuyor. Kullanmak istediğiniz yazılımın bağlantısına tıkladığınızda yazılım doğrudan Internet tarayıcınıza yükleniyor. siz de bilgisayarınıza herhangi bir program kurmaya gerek kalmadan hemen çalışmaya başlayabiliyorsunuz. Hatta bu yolla dosyalarınızı da Internet üzerine kaydederek çalışmaya istediğiniz an kaldığınız yerden devam etmezin de mümkün. Uygulamaları kullanabilmek için siteye üye olmanız gerekiyor; üyelik ücretsiz.

Kaynak: Bilim ve Teknik Dergisi – Ocak/08

URL: http://zoho.com

Yazar Tayfun Kurt

Son on beş yıldır; bildiklerimi, gördüklerimi, yaşadıklarımı siteyi ziyaret eden okuyucular ile paylaşmaktayım. Blogta; bilim ve teknoloji, bilgisayar kullanımı, İnternet, genel kültür, sanat gibi çeşitli konularda beğendiğim haberler, makaleler ve kişisel yazılarım yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir